Ги тестиравме новите безжични слушалки за уво на Aukey [ПРЕГЛЕД]

Светот на безжични слушалки е во подем. Можеби Apple е виновен за овој нов тренд, а ние гледаме се повеќе и повеќе производители кои влегуваат во лентата за безжични слушалки со дизајн на AirPods, но дали е потребно да се копира дизајнот на познатите слушалки на момчињата на блокот? Денес ви донесуваме квалитетна и економична алтернатива, денес ви ја донесуваме Нови безжични слушалки за уши на Ауки. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали за овие нови слушалки.

Тој зборуваше за AirPods и слушалки кои го копираат неговиот дизајн. Во овој случај новиот Безжични слушалки за уши Aukey, тие се слушалки за во уво со правоаголен дизајн. Најдоброто нешто кај овие слушалки е што се исто така можност да откриеме кога ги носиме или не, нешто што обично не се случува со другите слушалки што ги тестиравме. Нешто многу пријатно бидејќи ќе започне или ќе се паузира музиката кога ќе ја ставиме или соблечеме.

Безжичните слушалки за уво на Ауки се многу мали, но тоа не значи дека има проблем со звукот. А. пријатен звук прилично затегнат, што од време на време може да биде и подбас, нешто што не мора да биде лошо бидејќи многу корисници се fansубители на моќна бас музика. Имаат пасивно поништување на бучавата поради неговата природа во ушите, нешто што се забележува, но исто така не го достигнува нивото на активно откажување на бучавата, но да, тоа ја прави својата функција без проблеми.

Ако зборуваме за тапани, ќе ти го кажам тоа Безжичните слушалки за уши на Ауки имаат голема автономија, пристигне без проблеми во 4 часа репродукција без да поминува низ футрола за полнење, и со ова можете да постигнете автономија блиска до 24 часа репродукција по последователни полнења што им ги даваш на слушалките. Нешто повеќе од доволно имајќи предвид дека сите слични слушалки одат дури и по автономии.

Како што можете да видите на претходните фотографии, случајот за полнење нè потсетува на случајот AirPods Pro, дури има и магнети, така што при вметнување на слушалките во куќиштето не ги губиме на патот, а затворањето на куќиштето има и магнет за да не се отвора без да сфатиме и да заборавиме на подвижните делови што можат да се влошат.

Случај за полнење, оној со овие безжични слушалки за во уво од Ауки, кој овозможува безжично полнење (покрај USB-C портата), па ако имате основа за полнење за вашиот паметен телефон дома, или дури имате паметен телефон што овозможува обратно полнење, можете да ја искористите моќта на безжичното полнење што е толку модерно.

Но, не е сè звучно во светот на слушалките, Безжичните слушалки на Уки во ушите се удобни да, иако сè зависи од вкусовите на секој од нив. Во кутијата за производи ќе најдеме 3 пара влошки за да можеме да го најдеме оној кој најмногу одговара на нашите уши, доколку ги најдете вашите нема да имате никаков проблем. Ова е нешто важно особено кога станува збор за спортување со нив бидејќи тоа ќе ги спречи да паднат. И да, тие се отпорна на пот и прскање. 

На Безжичните слушалки Aukey за во уво се контролираат на допир, нешто што работи навистина добро во употреба. Во зависност од допирите што ќе ги дадеме на кој било од двата слушалки што можеме паузирајте или започнете музика, земајте или закачувате повици, па дури и повикувајте се на вашиот омилен виртуелен асистент. Пред, очигледно, мора да го спариме (преку Bluetooth 5) со нашиот уред, во тестовите што ги направив немав никаков проблем со достигнување на овој процес спарете ги со Mac, PC, iPhone и Android. Можете дури да го имате на неколку уреди и да се менувате во согласност со вашите потреби.

Најважната работа: цената, и токму цената на овие слушалки, заедно со нивниот квалитет, ги прави овие Aukey безжични слушалки за уши опција да се разгледаат ако бараме безжични слушалки. Ти можеш влезете во Амазон за цена од 35,99 €, па ако сакате нешто добро, убаво и ефтино, не двоумете се и Не се пронајдени производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.