Дали го пробавме WTF?! Паметни налепници, приврзана поддршка со многу комунални услуги

Ние трошиме повеќе и повеќе мултимедијална содржина од нашиот уред, кога не создаваме преку фотографија или видео. Проблемот е што поминувањето толку многу часови со телефонот виси од рака може да стане заморно и да не се препорачува дури и за нашето физичко здравје. Поради оваа причина, се појавија многу алтернативи во форма на куќишта кои имаат потпори и куки, но ... што ако тргнеме од комплицираните куќишта и се определиме за WTF?! Паметна налепница?

Зборуваме за тенка и лесна за приврзана поддршка што ќе ни овозможи да го направиме најдоброто селфи и да го поставиме нашиот мобилен телефон на база за да можеме да трошиме часови и часови видео. Да ги разгледаме подетално комуналните услуги на овие WTF?! Паметни налепници што успеавме да ги тестираме.

Овој додаток има ултра приврзана површина што ќе ни овозможи да го поставиме телефонот наспроти гравитацијата и да го држиме залепен на скоро секоја површина за да можеме да направиме навистина неверојатно селфи. Но, тоа не е нејзината единствена алатка и е дека можеме да го искористиме и нејзиниот таб за преклопување, на пример, да го оставиме нашиот телефон качен на масата хоризонтално и со тоа да уживаме во нашите омилени видеа на YouTube. Реалноста е дека во Актуалидад Гаџет ги тестиравме и тие ја даваат претставата што ја ветуваат, Видовме како поминуваат часови залепени на theид без никаков проблем да ја поддржат тежината на нашиот уред.

Од друга страна, добрата работа во врска со WTF?! Паметна налепница е дека тоа е мал додаток кој нема да го наруши дизајнот на нашиот телефон, а уште помалку да го оштети. Покрај тоа, имаме низа производи «Премиум» Тие имаат спектакуларен дизајн како оној што го гледаме на фотографиите што ги направивме претходно.

Како што рековме, нејзината приврзана гума ги поддржува повеќето рамни површини како што се гипс, стакло, дрво ... итн. Се држи доста добро и го држи уредот скоро целосно безбедно. Всушност, Удира толку многу што одвојувањето од стаклото ќе биде комплицирано во некои ситуации, да, господа, тоа е премногу приврзано. 

Има потенцијален век на траење од повеќе од илјада употреби и може да се измие со вода ако најдеме дамка. Благодарение на огромниот број на употреби, можеме ли да завршиме во loveубов со WTF?! Паметна налепница. Има цена од околу 5,99 € во класичното издание и до 10 € за верзијата Премиум што можете да ги купите на нивната веб-страница или во некои продавници, како што е ВИПС.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.