Гласините за новиот Meizu Pro 7 веќе кружат низ мрежата

meizu-pro-7

Meizu не сака да го изгуби тлото на овој тесен пазар на паметни телефони и иако е точно, ние зборуваме за протекување и гласини без да имаме ништо повеќе од тоа, спецификациите на новиот Meizu Pro 7 тие веќе се гледаат на мрежата. Во овој случај, кинеската социјална мрежа Веибо е местото каде протекоа овие спецификации и иако е точно дека Meizu Pro 6s има едвај неколку недели, возот не застанува на оваа марка и веќе може да размислува за следно.

Она што се издвојува за ова истекување е дека уредот ќе остане без рамки на страните на екранот, нешто што го имаме на ум со Xiaomi Mi Mix. Но, овој пат предната камера е друга точка што треба да се разгледа во овој можен Meizu бидејќи е целосно повлечен и ќе биде можно да се скрие или отстрани кога ќе ни треба. Неговиот сензор е 8MP и без сомнение ни се чини aубопитен детал во уред кој додава и задна камера од 12MP и 5,62-инчен Super AMOLED екран.

Од друга страна, се вели дека неговиот сензор за отпечатоци е ултразвучен, што значи дека неговата безбедност и ефикасност се зголемуваат, тој е ист како оној на Xiaomi Mi5s и може да монтира Кирин 960 чип во прилог на околу 6 GB RAM меморија. Овој нов Meizu Pro 7 ќе додаде верзија од 64 или 128 GB простор за складирање и се очекува да биде претставен пред крајот на оваа година, некои велат дека до крајот на декември, но може да биде и порано. Продажбата ќе дојде подоцна и цената би започнала од околу 450 евра приближно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.