Гледајте го GS Pro, нај „премиум“ часовникот на Honor

чест Тој во неговите најнови настани предупредуваше дека доаѓаат многу добри производи што јавноста ги бараше подолго време, и дека конечно дојде време. Откријте ги со нас сите новости на Honor, почнувајќи од најмоќниот часовник што го лансираа досега.

Откријте ги сите карактеристики на овој чуден уред додека ние детално ви кажуваме какво е нашето искуство со тоа. И, ако сакате да го купите, сега Можете да го имате по најдобра цена со кликнување овде.

Како и во други прилики, решивме да ја придружуваме оваа детална анализа со видео на YouTube, во кое ќе можете да го видите овој Honor Watch GS Pro во функција. Препорачуваме да искористите и да го погледнете видеото, бидејќи во него ќе можете да го набудувате unboxing-от да ја цениме содржината на полето, а исто така ви покажуваме како да го конфигурирате и синхронизирате со неколку едноставни чекори. Од друга страна, можете да се претплатите и да help помогнете на заедницата на Гаџет Актуалидад да продолжи да расте, така што ќе можеме да продолжиме да ви ги донесуваме најдобрите детални анализи.

Дизајн: Запознат и солиден

Овој Honor Watch GS Pro неизбежно го предизвикува директно Huawei Watch GT2 Pro. За почеток, овој уред е вграден во не'рѓосувачки челик за да гарантира отпорност, во црно како што можете да видите на фотографиите. Од друга страна, имаме гумен слој кој овозможува многу важно чувство на издржливост.

Се враќаме на сферичен дизајн, нешто што и Honor и Huawei продолжуваат да го одржуваат и покрај новиот правоаголен уред со значително пониска цена што можевме да го набудуваме во последно време. Што се однесува до каишот, флуроеластомер, како и во Watch GT2 Pro на Huawei, многу удобен и разноврсен.

Имаме вкупна тежина од околу 45 грама не сметајќи го каишот, што зазема уште еден важен дел од оваа тежина. Јасно е дека се соочуваме со прилично истакнат часовник во тие услови, но ако се фокусираме на употребата за која е наменет, ништо помалку не се очекуваше.

Секако корисничкиот пристап кон кој е насочен и неговиот дизајн, особено земајќи ги предвид безброј можности за прилагодување што ги нуди нејзиниот екран преку апликацијата Хуавеј Здравје, Тие само го потврдуваат успехот на овој под-бренд на Huawei.

Бестијална автономија и познат систем

Започнуваме со полначот, нешто што треба да се земе предвид во уредите со овие карактеристики. За разлика од неговите премиум браќа Huawei, во овој случај на Honor Watch GS Pro се обложува на „пинот“ за полнење, односно немаме безжично полнење преку стандардот Qi.

Нешто што не изненадува ниту нас, а имајќи ги предвид големината и разноврсноста на базата за полнење не предизвикува премногу вознемиреност, да бидам искрен. Но, најважната работа не е овој дел, туку продолжувањето на неговата батерија што веројатно ќе не изненади под околностите.

Фирмата ветува до 25 часа целосна автономија, користејќи GPS и правејќи ја нормалната употреба на уредот. Вкупно имаме 790 mAh што се забележуваат. Во нашите тестови, автономијата ја допре ветената процентуално (не можевме целосно да ја потрошиме батеријата во тест-периодот, но направивме пресметки).

Од друга страна, системот се управува и синхронизира преку здравствената апликација, како и претходните модели, што ни овозможува да управуваме со добиените податоци. Од своја страна Сопствениот и персонализиран оперативен систем на Huawei / Honor е лесен и со доволни функционалности за она што може да се очекува од ваков уред.

Технички карактеристики

Започнуваме со вашиот панел 1,39-инчен АМОЛЕД (454 x 454), проследено со други во компанијата и кои ги нудат токму истите сензации. Имаме повеќе од доволно прилагодлива осветленост за да уживаме во неа на отворено, без да бидеме „заслепени“ во затворен простор.

Што се однесува до сензорите, ние ќе уживаме во сега класичниот сензор за отчукување на срцето, придружуван од новитетот на оваа генерација, сензор кој исто така ќе го сатурација на кислород во крвта, иновација што најнапорните спортисти ќе знаат да ја ценат, правејќи чекор понатаму во техничкиот дел. Двата сензори се покажаа ефикасни и ефикасни во нашите тестови. 

Говорејќи за сензори, продолжуваме со GPS и GLONASS, придружено со барометар и управување со вештачката интелигенција на Хуавеи за управување со овие податоци и обезбедување сигнали. Очигледно имаме анализа на спиењето, што исто така ќе ни помогне да собереме поефикасни податоци, не само од обука, туку и од одмор.

Мораме да напоменеме дека ни недостасува каков било вид на систем за безконтактно плаќање (NFC), немаме ниту WiFi ниту LTE.  Да, тој е компатибилен со iOS, со недостаток на неколку функционалности на здравствената апликација. Јасно ги извршува своите функции подобро со уредите со Android врз основа на нашите тестови.

Издржливост и поддршка за обука

Што се однесува до издржливоста, Имаме капацитет да го потопиме до 50 метри (5 банкомат) без проблем, Ние имаме Воена сертификација MIL-STD-810G што ни дава важен плус во однос на сигурноста.

Исто така, имаме повеќе од 100 режими на обука (како најновите модели на Huawei) така што практично нема да пропуштиме ништо. Тестиравме трчање, веслање и уште неколку други, сите се подеднакво ефикасни на ниво на квантификација.

Мислење на уредникот

Да започнеме со давање на цената, од 249 евра во зависност од продажното место, иако Honor се одлучи да започне специјална понуда од 199 евра (линк) за корисниците кои го нарачале пред датумот (датум на објавување 28 септември).

Несомнено ќе ја истакнеме нејзината автономија од скоро 25 дена, како и високиот капацитет за прилагодување и бесконечните податоци што ги собира. Сепак, тој е засаден како најскапиот Honor часовник до сега, нема систем за контактно плаќање или LTE конекција, нешто што може да биде неподготвено во зависност од тоа кои корисници. Се надеваме дека ви се допадна нашата анализа и не двоумете се да го искористите полето за коментари.

Гледајте GS Pro
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
199 a 249
 • 60%

 • Гледајте GS Pro
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Conectividad
  Уредник: 80%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 75%

Добрите

 • Добри спецификации на ниво на отпор
 • Компатибилност и лесна употреба
 • Добар оперативен систем и можности за обука

Contras

 • Отсуство на NFC за вршење на бесконтактни плаќања
 • Цената може да биде малку висока
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.