Што да гледате денес на Нетфликс да го поминете ова недела попладне?

Но, каква дождлива недела на Полуостровот! (и знам дека и на Канарските острови падна вода) Па затоа, ќе разгледаме длабоко Нетфликс за да ви понудиме која е најдобрата содржина за гледање денес. И тоа е дека Нетфликс има толку огромен каталог на серии и филмови што можеме да се изгубиме прелистувајќи го неговиот пребарувачЗатоа викендот секогаш ви даваме рака, за да ви олесниме да ги најдете најдобрите филмови што можете брзо да ги гледате на Нетфликс и со добар квалитет, благодарение на неговата претплата за резолуција Ултра HD.

Значи, да ги разгледаме овие наслови за сите вкусови што може да ги најдеме во фантастичниот каталог на фирмата за аудиовизуелни содржини во Северна Америка. И, ако не сте на Нетфликс, можеби овие компилации ќе ви помогнат да ја изберете оваа услуга.

iBoy

Овој филм во сопствена продукција на Нетфликс беше објавен во 2017 година, строга новина, бидејќи се наоѓаме само во месец февруари. Toе се сретнеме со Меиси Вилијамс, актерката која ја претставува Арија Старк во Игра на троновиВо овој филм за научна фантастика ќе најдеме остра социјална критика за начинот на кој Лондон управува со своите жители врз основа на нивниот статус. Се разбира, по спектакуларна несреќа, главниот лик добива низа суперсили кои ќе ги искористи во своја полза за да ја постави сопствената „одмазда“.

Интервју

Филм од 2014 година кој собра многу полемики, особено затоа што Северна Кореја се чувствуваше доста оцрнето од него. Сет Роген и Jamesејмс Франко го поминуваат целиот филм во потсмев со лидерот на азиската земја. Малку хумор со кој треба да се дружи, што ако, не изгледа за целата публика. Јасни политички нијанси со кои треба да се заживее попладнето, а оваа комбинација на актери честопати создава брутална средина за смеа.

  • ГЛЕДАЈ ФИЛМ

Другата страна на креветот

Сега стануваме жешки од раката на Паз Вега. Необична мешавина помеѓу мјузикл, страст, скоро експлицитен секс и affairsубовни врски, карактеристични за шпанските филмови. Феномен што се појави во Шпанија и придружуван од Денови на фудбалот, Исто така, ако ви се допаѓа филмот, ве потсетуваме дека има втор дел што е достапен и на Нетфликс и е насловен Двете страни на креветот. Добра опција да го поминете попладнето како двојка.

  • ГЛЕДАЈ ФИЛМ

Секс лента

Продолжуваме со хумор, филм во кој главните улоги ги толкуваат Камерон Дијаз и asonејсон Сегел (актер на „Како ја запознавам твојата мајка“), во кој и двајцата, заглавени во брачната рутина, тие решаваат да ги зачинат работите снимајќи сексуално изразен филм. Проблемот доаѓа кога ќе почнат да сфаќаат дека филмот е прикачен на нивниот облак iCloud, а подоцна и на порталот за еротска содржина, па време е да видиме како ќе успеат да спречат нивниот најблизок круг да ги види како поминуваат убаво.

Cinde of Times Past: Клеопатра (1962) и Конан Варваринот (1982)

Конечно, ќе започнеме со две класици што се достапни на Нетфликс, започнуваме со Клеопатра, историски блокбастер со висока содржина на снимки што е додадено во каталогот на Нетфликс и што ќе ги воодушеви старешините на куќата, бидејќи тие исто така имаат право да го користат Нетфликс, всушност, ако научат добро да го користат тоа може да стане совршен придружник за нивната забава.

Повеќе или помалку истото може да се каже Конан варварот, филм што се чини и каде не излегува од мода Арнолд Шварценегер (морав да гледам како е напишано) игра спектакуларна улога што го катапултираше до заслужената слава што ја има. И тоа е постулирано како една од најдобрите настапи на екс-бодибилдерот, и дека од денес можете да уживате директно на Нетфликс. Не пропуштајте ги премиерите за кои денес ви кажавме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->