Што да гледате на Нетфликс во текот на месец март 2018 година

Ние сме тука со новости од главните платформи за стриминг на забава за овој месец март. Знам дека не сакате да пропуштите апсолутно ништо, но со количината на содржина што ни ја нудат и начинот на кој ја гледаме, нормално е да промашиме некои важни изданија.

Затоа, останете со нас и дознајте кои ќе бидат главните изданија на Нетфликс во текот на овој месец март 2018 година, подгответе го вашиот распоред, бидејќи трката да се види сето тоа е веќе започната. Исто така, кој подобар план да се соочиме со оваа дождлива недела во Шпанија? Ајде да видиме што ни нуди.

Серија Нетфликс во март 2018 година

Започнуваме со серијалот, малку вести на навистина меѓународно ниво, освен оние кои внимателно ги следат изданијата поврзани со Мари, особено земајќи предвид како Нетфликс ги поврзува различните суперхерои во секоја нивна приказна. Навистина зборуваме Џесика Џонс, чија втора сезона излегува на 2018 март XNUMX година, И, нешто ни кажува дека нема да сакате да ја пропуштите оваа чудна приказна за неконвенционална хероина, која генерира loveубов и омраза на еднакви делови. Точно е дека тоа е еден од протагонистите на оваа савелска сага присутна на Нетфликс што помалку ја поздравува јавноста, но е интересна, полна со акција и забава, без да се преправа дека е тоа што не е.

 • Марвел - essесика onesонс - Сезона 2 - 8/3/2018
 • Колатерал - Минисерија - 9
 • Нив не им е потребен вовед со Дејвид Летерман: Малала Јусафзаи - 9/3/2018
 • Тунел за корупција - Сезона 1 - 23/3/2018
 • Како да се брани убиецот - Сезона 3 - 7/3/2018
 • Луд екс-девојка - Сезона 3 - 17/3/2018
 • Рик и морти - Сезона 3 - 20/3/2018
 • Бруклин девет девет - Сезона 4 - 29/3/2018
 • Табула Раса - Сезона 1 - 15/3/2018
 • Реквием - Сезона 1 - 23/3/2018
 • Еда - Сезона 1 - 16/3/2018
 • На мојот блок - Сезона 1 - 16/3/2018
 • Алекса и Кети - Сезона 1 - 23/3/2018
 • На пркосен Едните - Минисерија - 23
 • Војни со духови - Сезона 1 - 2/3/2018
 • Санта Кларита Исхрана - Сезона 2 - 23/3/2018
 • Серија на катастрофални несреќи - Сезона 2 - 30/3/2018
 • Љубовта - Сезона 3 - 9/3/2018

Друг детал е третата сезона на Рик и мортиконечно, loversубителите на оваа неповратна анимирана серија ќе можат да продолжат буквално „кршејќи ја кутијата“ со своите авантури. Дедото Рик и стариот добар Морти ќе продолжат да се движат низ просторот и времето водејќи ги необичните битки на Рик, во кои Морти, од прилично кукавички карактер, има мал интерес да учествува. Овие две серии се главните изданија на март, иако други сакаат Санта Кларита ИсхранаСерија на катастрофални несреќи, соодветно со својата втора и трета сезона, привлекуваат внимание на добар број на корисници.

Филмови на Нетфликс во март 2018 година

Како што се случи пред неколку месеци, се чини дека Нетфликс не одговара баш најдобро во филмските изданија. Се разбира, тој се чини дека сака да го искористи влечењето на новиот филм Jumanji, за ова, тој повторно го пушти во употреба својот класичен филм, најдоброто што можеме да го најдеме овој март 2018 година, од првиот ден на март можеме да уживаме во оваа класика во која наоѓаме улога на Робин Вилијамс и Кирстен Данст. Ако не сте го виделе, добро е време да пробате и ако сте го виделе, да се потсетите на одличните моменти на кино во текот на деведесеттите години.

 • Уништување 12 / 3 / 2018
 • Мојата прва борба 30 / 3 / 2018
 • Roxanne Roxanne 23 / 3 / 2018
 • Лов со Папдо 16 година
 • Игра над човекот! 23/3/2018
 • Надворр 9/3/2018
 • Среќна годишнина 30 / 3 / 2018
 • Benji 16 / 3 / 2018
 • Елитни корпуси - 16 / 3 / 2018
 • Umanуманџи - 1 / 3 / 2018
 • Шпион и пол - 2 г.
 • Ромео и Јулија од Вилијам Шекспир - 1 г.
 • Челични срца - 31 г.
 • Asonејсон Борн - 28 г.
 • Избор: Ноќ на astверовите - 28 г.
 • Нерв: игра без правила - 14 г.
 • Киднапирање - 15 г.
 • Свадбениот гуру - 31 г.

Ако барате нешто повеќе „диво“, Нетфликс се подготви за вас Избор: Ноќ на astверовите, една од митските верзии на Чистката. Не оди подалеку од јарењето, дејството и психолошката паника во овој измислен филм што симулира панорама во која за еден ден во годината сите луѓе можат да убиваат целосно неселективно ... што би помислиле?

Не чини дека имаме нешто премногу интересно за пошироката јавност во рамките на овој месец март на Нетфликс, но можеме да му дадеме шанса на друг од филмовите поврзани со него Случај Борн, во овој случај тоа на Asonејсон Борн, достапно од 28 март 2018 година. Разгледајте ја платформата и искористете го фактот што исто така можете да видите Светлата, Најновиот филм на акција-стрелач направен од Нетфликс, Вил Симит, но се појавува во дождливо попладне за добро време.

Детска содржина на Нетфликс во март 2018 година

Најмалите од куќата имаат свое место и во Нетфликс Детс, ограничена верзија на стриминг услугата за целата публика која вклучува содржина само за најмалата од куќата. За нив ја имаме третата сезона на митскиот Покојо, Иако нема да биде доволно за најсложените, бидејќи тие исто така знаат што сакаат да видат. За овие што ги имаме Лути птици: филмот, за оние кои играле некои од неговите познати видео игри, како и Петар и змејот.

 • Рашири го Армстронг: Збег 13 / 3 / 2018
 • Рестартирајте: Код на чувар - Сезона 1 - 30/3/2018
 • Б: Почетокот - Сезона 1 - 2/3/2018
 • Деца на китови - Сезона 1 - 13/3/2018
 • Инкарнација на МЦК - Сезона 1 - 9/3/2018
 • Домашни миленици - 28 г.
 • Лути птици: филмот - 7 г.
 • Петар и змејот - 9 г.
 • Покојо - Сезона 3 - 1/3/2018
 • Чудовишта - Сезона 1 - 1/3/2018

Документарни филмови на Нетфликс во март 2018 година

Време е да се култивираме и да научиме и од раката на Нетфликс, за ова списокот на документарци расте од месец во месец, сега ги имаме овие вести.

 • Дамите имаат предност 8 / 3 / 2018
 • Пијте ги таблетите 16 / 3 / 2018
 • Дива дива земја - 1 сезона 16
 • Занесот - 1 сезона 30
 • Град од кремен - 1 сезона 2
 • Хондрос - 1/3/2018
 • La 92 - 1 г.
 • Црвени дрвја - 24 г.

Менито Нетфликс е многу пошироко од оној на неговата конкуренција, претплатите ќе ни овозможат да ја прилагодиме услугата според нашите вистински потреби, па дури има и верзија за повеќето гурмани од ваков вид мрежна содржина, што е таква што:

 • Еден корисник со квалитет на SD: 7,99 €
 • Два симултани корисници HD квалитет: 10,99 €
 • Четири истовремени корисници во 4K квалитет: 13,99 €

Така е Нетфликс продолжува да се позиционира малку по малкуИ покрај фактот дека во Шпанија со Movistar + како конкуренција и со своите конвергентни пакети, работите можат да бидат малку тешки. Бидете како и да е, уживајте со нас во најдобрата содржина на Нетфликс, ако најдете нешто интересно или сакате целиот свет да знае колку има да се види во јануари, не двоумете се да ја споделите оваа публикација со кого сакате преку социјалните мрежи или курирски услуги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->