Како да ги гледате Олимписките игри во Токио 2020 бесплатно и во живо

Олимписки игри во Токио 2020 година

Оние што требаше да бидат Олимпијада во Токио 2020 година стана, заради СОВИД-19, на Олимписките игри во Токио 2021 година. Историјата е одложена за една година, но желбата и желбата на најдобрите спортисти во светот да го добијат долгоочекуваниот златен медал не намали ниту една трошка.

Откријте како можете да ги гледате Олимписките игри во Токио 2020 година тотално бесплатно, и преку Интернет и на вашата телевизија, на најудобен начин. Подгответе се за овие Олимписки игри кои започнуваат кратко по Евро 2020 и кои можат да им донесат многу радости на loversубителите на големата спортска екипа во која нашата ќе ја испроба својата среќа.

Пробајте бесплатен месец: Не пропуштајте го отворањето на олимписките игри и претплатете се на ДАЗН кликнете овде. Beе можете да ги видите сите олимписки игри и многу повеќе ексклузивни спортови (Ф1, кошарка, фудбал ...)

Датуми и почеток на Олимписките игри во Токио 2020 година:

Првично требаше да се одржат Олимписките игри во Токио 2020 година од 24 јули до 9 август. Сепак, имајќи предвид дека Еврокупот исто така мораше да се одложи и дека коронавирусот може слободно да шета, немаше друг избор освен да се одредат нови датуми.

Така, Меѓународниот олимписки комитет (МОК) прво одлучи да го задржи името Токио 2020 за овие Олимписки игри, и воспоставете нов календар што ќе ви го објасниме подолу.

Олимписки игри Токио 2021 година

На овој начин, Официјалниот датум за почеток на Олимписките игри во Токио 2020 година ќе биде 23 јули 2021 година, додека церемонијата на затворање ќе се одржи на 8 август 2021 година. Како што налага традицијата, церемонијата на отворање на овие Олимписки игри во Токио 2020 година ќе се одржи на Олимпискиот стадион во Токио истиот ден на 23 јули 2021 година и тоа може да се види во живо од тука.

Знаете кога ќе се одржи ова спортско шоу, настан кој се одржува само на секои четири години и ги собира најдобрите спортисти од целиот свет. Добро време да подготвите интересен календар на прослави.

На ист начин како што Олимписките игри во Токио 2020 добија адаптиран календар, ќе се случи истото и со Параолимписките игри во Токио 2020 година, кои ќе се одржат помеѓу 24 август и 5 септември оваа година 2021 година. Сигурни сме дека нема да сакате да ги изгубите, вистински херои кои се борат против неволјите.

Како да ги гледате Олимписките игри во Токио 2020 бесплатно и на Интернет

Имаме многу алтернативи за да ги видиме Олимписките игри во Токио 2020 бесплатно, и без сомнение најинтересно е да се определиме за пробниот месец што ДАЗН го нуди на сите свои нови претплатници. Како што само прочитавте, ДАЗН нуди 30-дневно тестирање од својата платформа без да плаќате ништо, без никаков вид на обврска или казна, за ова треба само рутински да се регистрирате во ДАЗН.

Доколку DAZN заврши да ве убеди, можете да се одлучите за годишна услуга што ќе ви понуди уште два месеци (вкупно три) тотално бесплатни, ова се понудите:

 • Плаќање месечно: 9,99 € / месец
 • Плаќање годишно: 99,99 € / месец

гледајте бесплатно олимписки игри во 2021 година

Исто така, не заборавајте дека ќе можете да уживате во специјални содржини како што се англиската Премиер лига или кошаркарската Евролига вклучени во вашата претплата на ДАЗН.. Ова е најлегалниот и најлесен начин за целосно бесплатно уживање во Олимписките игри во Токио 2020 година, сето тоа без да заборавиме дека DAZN има апликација за главните платформи за Smart TV на Samsung, LG и Sony, како и нивните верзии за Android TV и Apple TV, за да можете да уживате во DAZN и на вашиот компјутер и на вашиот мобилен уред или телевизија.

Исто така, РТВЕ (Радио Телевизион Еспањола) ќе емитува одредена содржина на Олимписките игри во Токио 2020 во слободен пренос на своите различни телевизиски канали, особено „ТДП“ или Теледепорте. Theе можете да ја консултирате содржината на барање на нејзината веб-страница една недела откако е емитувана. Се разбира, ќе мора да бидете внимателни кон календарот на содржината што се емитува. Слично на тоа, РТВЕ ќе ги емитува и Параолимписките игри во Токио 2020 година.

Пробајте бесплатен месец ДАЗН и не пропуштајте ништо од Олимписките игри во Токио во 2021 година

Како да ги гледате Олимписките игри на Водафон, Мовистар и Оранж

Главните даватели на услуги на Интернет и ВОД во Шпанија, исто така, ќе емитуваат содржина поврзана со Олимписките игри во Токио во 2020 година на нивните соодветни канали:

 • Портокал: Еуроспорт 1 и Еуроспорт 2 бираат 100 и 101 со пакетот Orange TV Total.
 • Мовистар: Еуроспорт 1 и Еуроспорт 2 на бирање 61 и 62 со која било цена на Movistar Fusion.
 • Водафон: Еуроспорт 1 ќе биде достапен со која било стапка што вклучува телевизија. Секако, нема да имате канал Еуроспорт 2, кој ќе чини околу 5 евра повеќе месечно.

Токио 2020 година

Како што видовте, сите провајдери на Интернет и кабелска телевизија во Шпанија ја искористуваат содржината на Евроспорт за да ја понудат понудата Олимпијада во Токио 2020 година. Ако, пак, сакате да ангажирате само Еуроспорт, кој ќе ги издава сите дисциплини без исклучок, можете да ја направите следната понуда:

 • Месечна исплата: 6,99 €
 • Годишна исплата: 39,99 €

Места на Олимписките игри во Токио 2020 година

Јапонската престолнина целото седиште ќе го центрира на три локации со цел да понуди ефикасен развој на Олимписки игри во Токио 2020 година:

 • Залив на Токио: Олимписки воден центар, Колосеум Аријаке, Арена Арена.
 • Зона на наследство: Токиски олимписки стадион, Нипон Будокан и Градината на Царската палата.
 • Градско подрачје: Аска поле, Саитама Супер арена и стадион Јокохама.

Јапонија, од своја страна, повторно прогласи вонредна состојба поради зголемувањето на КОВИД-19, затоа нема да има јавност на трибините, ниту локална, ниту странска. ИОва особено ќе ја замагли церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио 2020 година, како и последниот.

Добро време е да се запамети дека на последните Олимписки игри во Рио де Janeанеиро 2016 шпанската делегација Го сочинуваа вкупно 306 спортисти кои учествуваа во 25 различни спортови. Во овој случај, Шпанија беше 14-та по редоследот на медалите, со што се здоби со 7 златни медали, 4 сребрени медали и 6 бронзени медали. Ова, особено, е второ најдобро учество на Шпанија на Олимписките игри од Барселона 1992 година. Затоа, имајќи предвид дека сега имаме повеќе учесници, се очекува дури и да го надминеме нашиот сопствен рекорд.

Се надеваме дека оваа интересна листа на опции ви служеше каде што можете да ги видите Олимписките игри во Токио 2020 година, така што нема да пропуштите ни трошка од сè што се случува во најочекуваниот спортски настан од loversубителите на спортот, овие Олимписки игри ветуваат дека ќе бидат многу интересни земете ја предвид посебната ситуација што се случи за време на пандемијата, сега е време да уживате.

Сите спортови од Олимписките игри во Токио 2020 година

датуми џоо токио 2020 година

Имаме некои варијации, знаете дека Меѓународниот олимписки комитет има тенденција да варира некои од дисциплините во кои учествува, сепак, класиците сè уште се одржуваат:

 • Атлетика
 • Бадминтон
 • Кошарка
 • Кошарка 3 × 3
 • ракомет
 • Бејзбол
 • Бокс
 • Велосипедизам во слободен стил BMX
 • Велосипедизам BMX трки
 • планински велосипедизам
 • Велосипедизам на патека
 • Велосипедизам на пат
 • Качување
 • Ограда
 • Фудбал
 • Уметничка гимнастика
 • Ритмичка гимнастика
 • Брануваа
 • Голф
 • Кревање тежина
 • Јавање коњ
 • Хокеј на мраз
 • Џудо
 • Карате
 • Lucha
 • Пливање
 • Уметничко пливање
 • Пливање во отворена вода
 • Модерен петобој
 • Кајакарство Слалом
 • Кајакарство во пролет
 • Ремо
 • рагби
 • Скокови
 • Скејтбордингот
 • Сурфаш
 • Таекуондо
 • Свеќа
 • Одбојка
 • одбојка на плажа
 • Ватерполо

Очигледно, меѓу овие дисциплини ќе најдеме некои од најпопуларните модалитети, како што е скок со столб или трчање на 100 метри.

Улогата на Шпанија на Олимписките игри

Шпанскиот олимписки комитет (СЕ) ќе придонесе за Олимписките игри во Токио не помалку од 321 спортист во 29 различни дисциплини. Оваа година шпански носители на знамето ќе бидат кануестот Саул Кравиото и пливачката Миреја Белмонте. Од овие спортисти, Шпанија ќе придонесе со 184 мажи и 137 жени кои ќе се борат за освојување на златниот медал, бидејќи не може да биде поинаку.

Шпанија треба да биде во опсег од 14 до 24 медали, додека максимумот да се победи е 22 медал добиен на Олимписките игри во Барселона во 1992 година. Иако постигнувањето на злато е скапо, ќе мора да внимаваме на каратето, триатлонот и Кајакарство.

 • Карате: Сандра Санчез, женска репрезентативка на Шпанија, беше светски шампион во 2018 и во 2019 година, па ова достигнување ја позиционира како фаворит за златниот медал. Истото се случува со Дамијан Квинтеро, Малага е број 1 во рангирањето и вицешампион во светот, па затоа медалот треба да биде сигурен.
 • Кајакарство: Саул Кравиото го бара својот петти медал за да му парира на Дејвид Кал, меѓу другото ќе се бори за слава со Кристијан Торо кој беше носител на златен медал во Рио 2016 година.
 • Кошарка: Се подразбира дека шпанската машка кошаркарска репрезентација е јасен кандидат за златен медал заедно со Соединетите Американски Држави, но не ги губиме од вид шпанската женска кошаркарска репрезентација, европски првак во 2019 година и трета во светот во 2018 година. позициониран како еден од најдобрите кошаркарски тимови во историјата.
 • Машки фудбалски тим: Иако неговото единствено злато датира од 1992 година и тој не учествуваше на Рио 2016 година, тимот составен од реномирани фудбалери како Педри или Марко Асенсио ќе се борат да го донесат златото во Шпанија.

Ова се некои од спортовите во кои Шпанија се надева дека ќе добие медал за името и затоа треба да ја подготвите вашата агенда за да не пропуштите увид во можниот успех на наша.

Повеќе информации - Гледајте ги Олимписките игри во 2021 година бесплатно


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.