Погледнете го ТДТ на Интернет

ДТТ преку Интернет

Дали сакаш гледајте го ДТТ на Интернет? Понекогаш немаме телевизија во близина за да гледаме телевизија, но имаме компјутер со интернет-врска. Исто така, постои можност да сакаме да видиме, на пример, регионален канал што не е достапен во нашата област, така што добар начин да се види е со посета на страници што нудат телевизија преку Интернет. Во кој било пребарувач можеме да најдеме многу страници кои ветуваат бесплатна телевизија преку Интернет, но многу од нив не го нудат она што го ветуваат. Затоа, решивме да ја креираме оваа статија за да ви го понудиме она што го сметавме за најдобри страници за гледање телевизија преку Интернет.

Како и обично, следнава листа не е по квалитет или важност, но ние ги додадовме додека ги посетувавме. Следните страници работеа за време на објавувањето на овој пост, но некои канали може да не работат некогаш Нормалното е што ги заменуваат кога ќе сфатат дека паднале, но не е потребно да се претпоставува дека тие секогаш ќе работат сè. Дури е можно една од следниве страници да гледајте телевизија преку Интернет бесплатно на шпански јазик затворање во иднина. Ве оставаме со списокот. 

Веб-страници за гледање на ДТТ преку Интернет

Ако сè што сакате е гледајте DTT канали на Интернет, најдобри се следните три страници. Она што е на овие страници е избор на врски до официјални страници на секој канал, така што нема подобар начин да ги гледате овие канали на Интернет. Тие не се страници со најголема разновидност на канали, но вреди да се чуваат во спалната соба, за секој случај.

Во секој случај, подолу имате компилација од веб-страници за гледање на ДТТ на Интернет во кои покрај класичните канали на дигиталната копнена телевизија, може да најдете платен канал или оној што се емитува во други земји.

Мојата Интернет Теле

мојата телевизија преку Интернет

Веб-страница: miteleonline.com

Погледнете го ЕДТ Бесплатно

vertdtfree

Веб-страница: vertdtgratis.es

ТВ директен

Телевизија во живо за да гледате телевизија преку Интернет бесплатно на шпански јазик

Веб-страница: теледиректо.е.с.

На страниците што ги имате подолу има достапни канали од сите видови. Меѓу овие канали ќе има канали за возрасни, спортови и теми од сите видови содржини кои, вообичаено, ќе бидат платни канали. Користењето на овие канали е одговорност на секој корисник. Актуелидад гаџет ги обезбедува само врските до страниците кои, пак, ги нудат самите канали.

ВЕРДИРЕКТОТВ

verdirectotv за да го видите tdt на Интернет

На ВЕРДИРЕКТОТВ имаме широк спектар на канали. Можеме да видиме ДТТ канали, филмови, документарни филмови, цртежи, регионални ... И оттогаш не постојат само шпански канали има и интернационалци. Ова ќе го видиме, пред сè, во делот за спорт, каде што има канали за гледање спортски настани што се бесплатни во другите земји. Вреди да се зачува во омилени, без сомнение.

Веб-страница: verdirectotv.com

Видете Слободен Теле

се гледаме бесплатно

Во VerLaTeleGratis ќе имаме и одличен список на канали, поголем од претходниот. Деловите се десно, малку подолу, и во списокот со категории можеме да видиме дека има и канали од различни земји (во заграда бројот на канали). Со толку голема листа, многу е веројатно дека некои канали не се достапни, но тие обично ги заменуваат веднаш штом ќе дознаат дека некој канал се расипал.

Веб-страница: verlatelegratis.net

Бесплатна телевизија

tvgratis.tv, веб-страница за гледање tdt преку Интернет

Во TVgratis имаме уште еден куп канали распоредени во еден куп категории (можете да ги видите на сликата од екранот). Постојат наука, спорт, забава и сè што можеме да замислиме. Исто така, постојат канали од многу земји, а некои се присутни канали на фудбалски тим, на пример Логично, имајќи толку голем список, веројатно има и врски што се намалени, но тоа е цената што треба да ја платите за да гледате телевизија преку Интернет.

Веб-страница: твгратис.тв

TeleFiveGB

telefivegb, страница за гледање телевизија преку Интернет

Во TeleFiveGB ќе ја најдеме најголемата листа што ја најдов, од различни земји, многу врски за истиот канал и од сите видови. Се чини дека неговиот избор е спортски канали, но во TeleFiveGB ќе најдеме сè, како што се Канал + или регионални канали. Не двоумете се да го зачувате во вашите омилени за да внимавате на тоа кога сакате да видите било каков вид на настан.

Веб-страница: telefivegb.com

ТДТвизија

tdt-визија

Во TDTvision, иако можеме јасно да го прочитаме DTT, не постојат само DTT канали. Имаме и други канали на располагање како на пр Канал + (неколку од нив), Сифи, Гол ТВ или каналот НАСА. Покрај тоа, ги има на располагање и треба да ги има сите регионални канали, како и aубопитна врска со филмови на YouTube (што е само пребарување со текст „комплетен филм“ на видео платформата). Не вклучува прекумерно рекламирање, што е ценето на веб-страница од овој тип.

Веб-страница: tdtvision.com

Добрите и лошите страни

Сега ми е интересно да коментирам за добрите и лошите страни на гледајте интернет телевизија:

Предности на гледање на ДТТ преку Интернет

 • Можеме да гледаме телевизија без приклучок DTT. Ова може да дојде особено добро во нашите простории каде што, нормално, немаме телевизор или каде да го поврземе.
 • Канали од секаков вид, вклучително и спорт и содржини за возрасни. Ако сакате, тука можете да го видите најдоброто веб-страници за гледање фудбал на Интернет.
 • слободен. Во оваа листа, сè е бесплатно, вклучително и каналите од претходната точка. Ако, од која било причина, ве замолат да го внесете телефонскиот број или кој било вид лични податоци, тоа е дел од рекламирањето што е на страницата, што е против оние што ги пишувам подолу

Конс на гледање на ДТТ преку Интернет

 • Рекламирајте се досадно. Има толку многу публицитет што може да се каже без страв дека може да биде одвратно. Во некои, мора да ги затворите скокачките прозорци неколку пати додека гледаме што било. Не додадовме квалитетна страница на оваа листа затоа што отвораме десетици скокачки прозорци кои потоа треба рачно да се затворат еден по еден.
 • Среден квалитет слика и звук. Ова не треба да биде изненадување за никого, но гледајќи телевизија во (псевдо) директно, сликата ретко го надминува квалитетот на SD.
 • Може да има намалувања. Во зависност од мрежата, веројатно е дека ќе видиме како се сече видеото, сликата или обете, а исто така може да помине надвор од времето на моменти.
 • Секогаш или скоро секогаш ќе биде потребно Flash Player,.
 • Мора да има добра врска. Ако сакате да гледате телевизија преку Интернет, ќе мора да имате прилично пристојна врска. Јас би рекол дека, барем, ќе требаше 6mb да го видам тоа без прекини, сè додека радиодифузерот на каналот нема проблеми. Ако го видиме со помала брзина, веројатно ќе доживееме кратења и причината не е никој друг, туку затоа што треба да ја пополни кешот пред да ја пушти содржината.

Дали знаете повеќе страници за гледајте го ДТТ на Интернет? Кажете ни ги веб-страниците што ги користите за да гледате бесплатна телевизија преку Интернет на шпански јазик.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   гледајте телевизија преку интернет мовистар dijo

  Без кредитна проверка. Телевизорот што оди со тебе.

 2.   Самоил dijo

  Најдобрата опција за гледање телевизија во живо бесплатно е: vertvgratis.info

 3.   лолибартоло dijo

  ми се допаѓа