Најдобри страници за гледање филмови на Интернет бесплатно

Бесплатни филмови на Интернет

Одењето во кино е многу добро: исклучени светла, гигантски екран, опкружувачки звук, квалитетен и многу гласен и луѓе кои, ако станува збор за хорор филм, ни помага да бидеме понервозни. Но, да бидам искрен, не сите филмови вредат за патување и за парите што ги чинат, па затоа најдоброто нешто може да биде да го гледате дома, на екранот на нашиот компјутер (поврзано со ТВ во дневната соба би било подобро) и кога ние се чувствувам како тоа, без оглед на распоредот. Имајќи го предвид второто, сакавме да ви понудиме серија страници што ќе ни овозможат да ги видиме филмови на интернет потполно бесплатни.

Од следнава листа, редот нема никакво значење. Ја ставив само првата веб-страница што ја користам најмногу, но тоа го правам само затоа што ми овозможува да имам контрола врз сè што сакам да видам, да видам или да ги гледам сериите што ги следам. Исто така, мислам дека е најдобрата социјална веб-страница од ваков вид и исто така важи. Иако постојат и други веб-страници за гледање филмови преку Интернет, кои исто така имаат свој социјален дел, бидејќи можеме да ја видиме содржината без регистрација, претпочитаме да не се регистрираме, нешто што не се случува во Пордеде. Јас те оставам со списокот.

Каде да гледате филмови преку Интернет?

Пордеде

пордеда

Кога славната Сериски почна да се тетерави, многумина од нас започнаа барај алтернативи и многу корисници наидоа на Пордеде. Името потекнува од POR DEscarga Directa, што е форум каде исто така се поставуваат врски до стриминг филмови. Разликата помеѓу Pordede и Pordescargadirecta и она што нè натера да станеме омилена страница кога Seriesly е затворена, е тоа што можеме да водиме евиденција за нашите омилени серии, како и да имаме контрола за тоа кои филмови сме ги виделе, кои сакаме да ги гледаме, нашите омилени, па дури и коментирајте и видете што мислат другите корисници за филм, серија или епизода од серија.

La социјален дел де Пордеде, како што беше во своето време во Сериски, е она што, според мое мислење, ги тера корисниците да останат во Пордеде.

Ажурирање: Пордеде веќе падна и стана Плусдеде, што исто така се затвори, но еве ги нашите алтернативи на Плусдеде, компилација од слични страници.

Веб-страница: pordede.com

Филмови24

филмови24

Во Пелис24 имаме и многу филмови и многу наскоро, но има уште една позитивна точка што не може да се занемари: можеме да ги видиме филмовите без да ја напушти мрежата. Вистина е дека за некои врски е потребен Flash Player, но изборот на опција и нејзиното прегледување од веб-страницата е бесценет. Како и во секоја услуга за видео хостинг, можеме да гледаме филмови на цел екран. Тоа е одлично.

Веб-страница: pelis24.com

Пелисданко

данко-филмови

ПелисДанко беше еден од првите на кои наидов кога видов дека Серија објави проблеми, и повторно го именувам затоа што беше референцата на овој вид веб-страница. Всушност, првото нешто што го најдов беше SeriesDanko и таму имам видено епизоди од серии како The Walking Dead или Better Call Saul. Имаат многу врски за секој филм и на повеќе јазици (латински, шпански, оригинален, поднаслов…). Друга интересна опција што вреди да се има во нашите омилени.

Веб-страница: pelisdanko.com

Поврзана статија:
Како да ги гледате тековните филмови целосно бесплатно на шпански јазик

Вкупно филмови

вкупно филмови

Истото што го кажав за ПелисДанко, ми одговара со „Тотал филмови“. Во тој момент на неизвесност, барајќи алтернативи, наидов Вкупно серии, кој има и дел за филм. Исто така, има многу врски за секој филм / поглавје и на шпански, латински, поднаслов и оригинална верзија.

Веб-страница: peliculastotales.com

Преземања

мешавини

Downloadsmix е страница што ја познавав дури и пред законот, со кој се затворија многу веб-страници што ни нудеа линкови за гледање стриминг филмови. Претходно беше downloadsmix.net и исто така требаше да се затвори, но тие станаа и сега, освен што нудат директни преземања, тие нудат и врски за гледање на содржината во стриминг.

Downloadsmix има многу филмови (и не само филмови) и, згора на тоа, тие обично додајте ги ништо друго не се случува премиера. Очигледно, поголемиот дел од времето тие почнуваат да се зголемуваат во квалитетот на "TS-Screener", но, во најмала пригода, ги имаме на DVD-Screener или BR-Screener. Тие додаваат и HD филмови.

Веб-страница: downloadsmix.com

Текилаз

текилаз

Текилаз не е визуелно привлечна веб-страница, ниту изгледа многу интуитивно, но тоа не е она што нè интересира. Она што нè интересира е тоа додадете премиери наскоро и можеме исто така видете ги од истата мрежа, што е прилично удобно. Како и во Пелис24, можеме да ги поставиме филмовите на цел екран откако ќе ги играме. Друга веб-страница за разгледување.

Веб-страница: tekilaz.com

Филмови

филмски теми

Продолжуваме со Peliculasmas, друга веб-страница како Текилаз, која не изгледа најинтуитивна во светот, но додава нови изданија доста брзо и можеме да го гледаме и филмот без да ја напуштиме веб-страницата, што е прилично удобно. Ако сакате да видите премиери, треба само да кликнете каде што пишува „Филмови на изданија за 2015 година“ (или годината што ја сакате).

Веб-страница: peliculasmas.com

Филмови со лисици

Филмови со лисици

Ако она што го сакате е брза страница, Peliculasfox може да ве интересира. Ако имаме инсталирано Flash Player, можеме да го видиме филмови во три или четири кликања, буквално, сè додека филмот што сакаме да го видиме е меѓу првите. Избираме година, избираме филм и го даваме за игра. Поедноставно, невозможно.

Веб-страница: moviesfox.com

TvPelis

твпелис

Продолжуваме со брзина да гледаме филмови со неколку кликања и одиме на мрежата Твпелис. Исто така, треба да имате инсталирано Flash Player, но за неколку кликања ќе го гледаме филмот што го сакаме, сè додека тој е во вашиот каталог. Гледајќи што имаат, се чини дека тие наскоро ги додаваат и премиерите. Вреди да го имаме во нашите омилени, без сомнение.

Веб-страница: tvpelis.net

Ноломире

ноломири

Продолжуваме со брзина, но малку ја намаливме удобноста. Во Ноломирес можеме да гледаме филмови и со неколку кликања, но тој нема делови, само пребарување и затоа велам дека е помалку удобно. Како и да е, сум видел филмови кои не се објавени одамна, па затоа исто така вреди да се размисли.

Веб-страница: nolomires.com

HDFull

hdfull

Иако во негово име можеме јасно да го прочитаме Full HD, тоа не е секогаш точно, логично. Тие имаат добар каталог на филмови (и повеќе содржина) и имаат тенденција да додаваат врски доста брзо. Како и секоја добра веб-страница од овој тип, постои опција да ги видите на VOS, на шпански и на латински јазик.

Веб-страница: hdfull.tv

 Серија ДБ

seriedb

SerieDB е уште една одлична страница што, иако во своето име го гледаме зборот „серија“, има и филмови за гледање во стриминг. Тие додаваат многу врски и многу скоро, но треба да имате инсталиран Flash Player (а можеби и Јава) за да може да се отворат некои врски. Го додавам на оваа листа затоа што ми е препорачан и го имам во моите омилени, но сè уште не можев да видам ништо (не користам Flash или Java).

Веб-страница: seriedb.com

Гнула

гнула

Гнула ​​е страница каде што, како и многу други, имаме многу филмови (и серии). Она што го прави посебен за мене е тоа што многу од најновите хорор филмови Видов дека го вклучиле текстот на нивната веб-страница во одреден момент. Дојдов да гледам филмови со огромен квалитет веднаш штом ќе бидат објавени. Секако, со кинески преводи. Во секој случај, титлите се помало зло, бидејќи отсекогаш сум ги гледал затоа што навистина сакав да го гледам предметниот филм; тие се цена што вреди да се плати.

Веб-страница: gnula.nu

Објави

сосема нов

EstrenosGo е веб-страница што ми ја препорача брат кој гледа многу кино. Отпрвин, мислевме дека не може да се вклучи во оваа листа, но, прелистувајќи ја мрежата малку и иако можеме јасно да ја прочитаме „мрежата за преземање“, потврдивме дека има и линкови за гледање на филмови за стриминг, што е тоа нè интересира оваа листа.

Како што налага нивното име, тие додаваат врски до премиера доста наскоро, па затоа е интересно да ги задржиме меѓу нашите омилени за да погледнеме од време на време.

Веб-страница: estrenosya.org

DvixaTope

дивксатоп

DvixaTope е друга веб-страница што ми ја препорача брат ми. Иако можеби сте слушнале за тоа, исто така е точно дека имало многу страници со зборот „dvix“ во историјата на страниците за преземање. Како и да е, она што за нас е важно е што ни нудат во моментов и DvixaTope има богат каталог на филмови, но исто така de серии, игри, софтвер, музика и други работи. Без сомнение, вреди да се заштеди. Колку повеќе толку повесело.

Веб-страница: divxatope.com

Newpct1

newpct1

Newpct е стар рокер. Пред да создадат Newpct1, тие веќе долго време поставуваа торенти за да преземаат филмови, а сега имаат и веб-страница на која можеме да ги пренесуваме. Иако нивната историја зборува за нив и имаат многу достапни филмови, мора да се признае дека Не е од првите што ги додадоа премиерите, но секогаш вреди да се има во спалната соба во случај, од која било причина, другите наши опции да не успеат.

Веб-страница: newpct1.com

Позитивни страни на стриминг филмови

 • Можеме да го видиме филмови без преземање. Ова значи дека можеме да ги видиме без да се грижиме колку простор ни останува, бидејќи ќе преземеме само неколку мегабајти привремени датотеки што ќе бидат избришани кога ќе ги видиме.
 • Нема потреба за пренамена. Понекогаш кога преземаме филм, тој не е компатибилен со целниот уред, како што се некои телевизори со USB. Ако го видиме со прелистувачот, ова не е проблем.
 • Непосредност. Филмот што го наоѓаме, го имаме на располагање со само уште неколку кликови.

Конс на гледање филмови преку Интернет

 • Квалитетот на сликата и звукот не е многу добар. Понекогаш можеме да најдеме филмови со добар квалитет, но тие не се најчести. Со преземање во реално време, веројатно е дека, со бавна врска, ќе се види со полош квалитет. Никогаш нема да проследуваме филм со ист квалитет како да го преземавме во HD.
 • Прекумерно рекламирање. Веб-страниците што се домаќини на овој вид видеа се полни со рекламирање. Понекогаш, и ова е вистина, сакам да гледам аниме (Dragon Ball Super) и, додека чекам да ја видам врската, се наоѓам на страница полна со порно реклами. Логично: цртани филмови за целата публика = порно. Дури и кога сме на страницата за да го гледаме филмот, веројатно се појавува рекламирање подолу, нешто што го отстрануваме едноставно со одење на цел екран.
 • Понекогаш мораме побарајте повеќе од сметката. Ако филмот е стар, многу нов или не многу познат, непосредноста најверојатно ќе исчезне. Можеби ќе треба да пребаруваме повеќе веб-страници и да испробаме повеќе врски за да гледаме филм. Затоа во оваа листа ви нудиме многу опции

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари

 1.   Дејвид dijo

  Некој код за регистрација за pordede ве молам? !!!


 2.   Серија Пордеде dijo

  Пордде најдобро, без сомнение


 3.   Paul dijo

  Сметам дека најдобрата бесплатна платформа за веб-стриминг во овој момент е плус, бидејќи од падот на пордедот нема кој да му се приближи, барем е оној што има најмногу серии и филмови на својот репертоар.