Гледајте фудбал на Интернет бесплатно

гледајте фудбал на Интернет бесплатно и играта Мадрид против Барселона

Не многу одамна, шпанските регионални телевизии беа тие што одлучија кој фудбалски натпревар да го емитуваат. Ова значи дека ако таа недела постоеше Реал Мадрид - Барселона, 100% сигурен дека ќе го видиме отворен. Но, како и целиот живот, спортот стана сè попрофитабилен бизнис за компаниите со содржина и сега можеме да гледаме само еден натпревар неделно, но тешко дека некој се грижи, бидејќи тие емитуваат игри на тимовите во редот во класификацијата. Ако некој е многу fondубител на фудбалот, разбирливо е дека тој ангажира спортски пакет од телевизиски сервис, но, за оние од нас кои сакаат да гледаат само натпревар од време на време, најдоброто нешто е гледајте фудбал на Интернет бесплатно.

Подолу ќе предложиме некои веб-страници каде што можете гледајте игри онлајн бесплатно без да се регистрирате. Страниците не се ставени според квалитетот или важноста, но тие се додадени додека ги посетувавме. Најдоброто нешто е да ги контролираме, особено ако она што го сакаме е да видиме важна игра што веројатно ќе се најде на неколку веб-страници, но со линкови долу.

Пробајте бесплатен месец: Добијте бесплатен месец на фудбал на ДАЗН без обврски кликнете овде

Пред да започнеме, ќе ви кажеме за добрите и лошите страни на гледањето фудбалски натпревари преку Интернет. Отпрвин сè звучи многу убаво, и може да биде, но може да биде и вознемирувачко.

Предности на гледање фудбал на Интернет бесплатно

  • Бесплатно е. Логично, нели?
  • Можеме да видиме скоро секој натпревар фудбал Добрата работа е што тие не само што ставаат линкови до натпревари во нашата лига, туку можеме да најдеме и натпревари од други лиги, репрезентации итн.
  • Потребен ни е само прелистувач од Интернет.

Конс на гледање игри на Интернет бесплатно без регистрација

  • Квалитетот на сликата и звукот не е многу добар. Ретко е да се најде врска со добар квалитет на слика и звук, но логично е ако земеме предвид дека ја гледаме во стриминг и (скоро) директна.
  • Прекумерно рекламирање. Веб-страниците што ни нудат фудбалски натпревари се опфатени со рекламирање, толку многу што може да биде вознемирувачко. Понекогаш, се појавува скокачки прозорец во средината на играта и треба да почекаме 10 секунди за да го затвориме, што е друго, понекогаш се појавува лажен X за да кликнеме на рекламата.
  • Понекогаш мораме побарајте повеќе од сметката, што исто така може да стане очајно. Ако играта е класична во шпанската лига, ќе имаме многу врски, но многу ќе паднат додека ги гледаме. Дали затоа во оваа листа ви нудиме толку многу опции? Најдобро е да бидете трпеливи.
  • На врските паѓаат. Или поточно, тие можат да паднат.
  • Потребно е Flash Player,. Дури и Adobe рече да го деинсталирате затоа што е несигурен. Би било ретко да се најде веб-страница што нуди натпревари во живо што работи со HTML5.
  • Не е 100% во живо. Најнормално е што ги гледаме игрите, се надеваме, со половина минута задоцнување. Што не е проблем? Ако имате соседи кои викаат „Гол“ кога ќе постигнат гол, ќе знаете пред тоа да го видите сами.
Поврзана статија:
Како да гледате фудбал легално преку Интернет

Роха Диреста, класика за гледање фудбал на Интернет бесплатно

директно црвено

Директна црвена е ветеран во ова за да се види интернет спорт. Многупати се обидоа да го затворат, што го покажува неговиот потенцијал да гледаат игри бесплатно преку Интернет без да се регистрираат. Имаме игри од сите лиги и не само тоа, бидејќи имаме врски со многу спортови. Тој нуди врски до многу други веб-страници што се домаќини на спортски настани. Директната црвена боја треба да биде во истакната позиција на оваа листа.

Ако е блокирано во Шпанија, дека секогаш постои можност по добиените приговори, можете да пристапите до rojadirecta.me од анонимен или со прелистувачот Tor (но мислам дека Анонимус е поудобно).

Веб-страница: rojadirecta.me

Футболгар

фудбалска топка

Кога страница како Direct Red става многу врски од веб-страница и тие изгледаат добро на врвот, интересно е да погледнете на таа веб-страница. Тоа се случува со Футболарг, а Аргентинска веб-страница што нуди бесплатни онлајн натпревари од сите видови. Коментарите обично имаат аргентински акцент, но тоа не е важно. Тоа е дури и позитивно, бидејќи е негово мислењата се пообјективни ако го гледаме од Шпанија затоа што тие немаат омилен шпански тим.

Веб-страница: futbolarg.com

Интергули

intergoles за да гледате игри онлајн бесплатно без да се регистрирате

Intergoles е веб-страница која ни нуди врски што се наоѓаат на други веб-страници, како што се Роха Дирета или ТВ Пирло. Вториот бара регистрација, па затоа вреди да се посети Intergoles и да се гледаат игрите на ТВ Пирло, без да мора да се регистрирате.

Веб-страница: intergoles.com

Red Direct Online

reddirectonline

Има скоро исто име како и првото на оваа листа, но не е иста веб-страница или исти сопственици. Роха Дирета онлајн ни нуди бесплатни фудбалски натпревари од која било земја или натпреварување, и репрезентации и клубови, и лигашки и континентални натпреварувања. На интернет предупредуваат дека врските ќе бидат поставени непосредно пред да започне играта, па затоа е најдобро да внесете минути пред тоа и да го освежите веб-прелистувачот.

Веб-страница: rojadirectaonline.net

Livefootballol

livefootballol

Страница што ми беше препорачана пред некое време, сметам дека е многу интересна и има одличен дизајн е Livefootballol. Ако погледнеме на левата страна, гледаме дека тука се практично сите фудбалски лиги, барем европските. Ако кликнеме на која било лига, ќе видиме дека е празна освен ако не е ден на натпреварот. Ова ја прави мрежата многу подобра во однос на видливоста, но остава лош вкус во нашите усти од кој се ослободуваме кога има игра. Без сомнение, мислам дека мора да го чуваме во нашите омилени ако ни се допаѓа гледајте фудбал на Интернет бесплатно повремено.

Веб-страница: livefootballol.com

Поврзана статија:
Дефинитивен водич за да го видите целиот фудбал оваа година во Шпанија

Стриминг во фудбал

стриминг за слободен фудбал

Друг многу препорачан е фудбалски стриминг. Дизајнот на страницата, заглавието настрана, не е многу привлечно, мора да се каже. Како и да е, она што нè интересира се врските и во Фудбал стриминг ќе можеме да гледаме натпревари од најважните лиги како што се англиските, шпанските, италијанските или германските. Бидејќи не може да биде поинаку на веб-страница посветена на убавата игра, тие исто така прикажуваат натпревари за национални тимови или континентални натпреварувања.

Веб-страница: footballstreaming.info/streams/todays-links

Која од сите опции имате за да гледате фудбал на Интернет бесплатно? Дали има уште нешто што сакате да го додадете, што не спомнавме за да можеме гледајте игри онлајн бесплатно без да се регистрирате? Кажете ни за вашето искуство и ако сè уште не сте сигурни каде да гледате фудбал, запомнете дека ДАЗН ви дава бесплатен месец ако се регистрирате сега на оваа промоција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.