Што да гледате на Нетфликс оваа втора половина на ноември

Netflix

Нетфликс е совршен придружник за вакви викенди, каде дождот го поздравува и се збогува со него, а тоа е дека во голем дел од Пиринејскиот полуостров не престана да врне од вчера, и тоа е совршен изговор за нашите страствени читатели паднете за некои информации и забава. Ние ви го даваме, Toе ја препорачаме најдобрата содржина што можете да ја видите во текот на втората половина на ноември Така, можете да го фрлите најдебелото ќебе во куќата и да ја искористите можноста да се облечете со закуски.

Што бараш?, Хорор, акција или комедија? Ви донесовме малку од сè што е во оваа колекција на содржини за најврнежлива недела во годината досега, затоа не трепнувајте, ви недостасува.

Анабел - Терор

Колку curубопитна кукла, и толку многу, ќе ве натера да треперите од страв од раката на ЕД и Лореин Ворен, ако звучат како вас, тоа е за нешто, тие се протагонисти на приказната заснована на вистински настани што можеме да ги видиме во Ворен целисходно. Значи, ако сакате да бидете малку исплашени, Anabelle тоа е совршен филм

Теорија на сè - биографски роман

Доколку сакате да дознаете повеќе за астрофизичарот Стивен Хокинг, познат многу години како најинтелигентна личност на оваа планета, не пропуштајте Теорија на сèBeе можете да знаете како се справил со неговата тешка болест и како тоа влијаело на неговата врска. Актерот Еди Редмајн доби Оскар за глума.

Мемоари на меѓународен убиец - комедија

Се смее со месо од лисја Кевин Jamesејмс, кој глуми писател на научна фантастика кој завршува заглавен во вистинска приказна за меѓународен убиец, поради објавувањето на неговиот роман како да е вистинска приказна. Тоа е еден од филмовите во продукција на Нетфликс, кој во последно време е многу вклучен во производството на содржини.

Убави девојки - драма

Придружува Ума Турман, Натали Портман или Мира Сорвино во оваа драматична приказна за тоа како од младост станавме возрасни. Време е да ги почитуваме одговорностите и да седнеме со пиво за да утврдиме дали сме биле во можност да ги исполниме нашите соништа.

Покрај тоа, ќе најдете Крик 2 и Џеки Браун во екипата на филмови на Нетфликс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->