Со глувчето Razer Basilisk ќе уживате во FPS како џуџе благодарение на неговиот чкрапал

Низ ИФА, најважниот саем за потрошувачка технологија што се одржува секоја година во Берлин, беа презентирани голем број производи кои ќе се појави на пазарот во наредните месеци. Во Гаџет Актуалидад дадовме добра сметка за сите новости што беа презентирани, барем најважните.

Секторот на додатоци за видео игри исто така имаше присуство на овој настан, иако саемот за овој сектор се одржа неколку недели порано. Марката Razer, Стана една од најдобрите додатоци за гејмерите по свои заслуги. Најновиот уред што го претстави е глувчето Razer Basilisk, глушец кој вклучува чкрапало, идеален за FPS.

Овој тригер, кој е на една од неговите страни, лево за да биде поконкретен, ни овозможува да шутираме со левиот палец, за да можеме да стреламе и да шутираме многу побрзо отколку денес со глувче и тастатура. „Нормално“. Но, ако не сакаме да го смениме начинот на игра, Можеме да го конфигурираме активирањето така што наместо да пукаме, да го користиме за собирање предмети или за интеракција.

Razer Basilisk ни нуди до 8 прилагодливи копчиња и прилагодлива чувствителност од 16.000 DPI. LED диодите во додатоците за гејмерите станаа вообичаена и во овој модел не може да изостанат. Преку апликацијата, можеме да измениме која боја сакаме да се прикажува додека го користиме глувчето. Доколку сте заинтересирани да го набавите овој нов модел на Razer, сега можете регистрирајте се на веб-страницата да знае во секое време кој ден од септември ќе биде лансиран на пазарот. Цената на овој сооднос на активирањето ќе биде 69,99 УСД без даноци, така што во Европа ќе биде околу 80 евра приближно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.