Гнездо го најавува доаѓањето на Здраво во Шпанија, следниот месец

Bвончињата на вратите од фотоапаратот се цел на денот и денес имаме многу добри вести за оние кои сакаат ваков вид гаџети, станува збор за пристигнување во Шпанија и Европа на Гнездо Здраво камери од врата. Тоа е паметно doorвонче на вратата што се поврзува со нашиот паметен телефон преку Интернет и апликација, со која можеме да видиме кој било каде ringsвони на bвончето од куќата.

Подружницата компанија на Alphabet и Google ни ја остава оваа паметна камера за непосредна врата, конкретно ќе биде достапна за купување во средината на јуни. Има 3MP сензор со HD квалитет, Инфрацрвена за ноќ, нуди сооднос од 4: 3 и агол од 160º, така што ништо не ни бега пред вратата, тој исто така има отпорност на вода и е многу лесен за конфигурирање.

Паметно doorвонче на врата со камера

Ние сме во сладок момент во однос на поврзаните гаџети (Интернет на нештата) и се почесто е да се гледаат достапни ваков вид гаџети, всушност конкуренцијата iRing, веќе се продава на Амазон некое време во Шпанија и малку по малку малку пристигнуваат нови алтернативи како оваа од Nest.

Една од новитетите на оваа камера на вратата на Nestвончето е тоа што додава сензор за луѓе, Nest Hello нема сензор за движење, туку сензор што открива лица и нуди уште една точка во конфигурацијата за откривање на оние што го повикуваат нашето bвонче. „Лошата“ работа кај овој вид додатоци обично е токму цената, а во овој случај гнездото Здраво, ќе чини 279 евра И, како што рековме на почетокот, ќе започне да се комерцијализира во средината на јуни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.