Grand Theft Auto V: споредба помеѓу PS4 и PS3

Пристигнувањето на Grand Theft Auto V на PlayStation 4, Xbox One и PC нема да биде едноставно повторно објавување на играта од пред една година: Rockstar ја искористи можноста и моќта на овие платформи да го подобрат секој аспект на игра. Покрај веќе откриениот нов режим на прво лице, ќе имаме големи технички промени, како што е зголемувањето на глобалната резолуција - секоја текстура е прецртана - и повеќе од двојно од растојанието на цртање.

За да ги наградат лојалните навивачи за преминот кон новата и подетална верзија на округот Лос Сантос и Блејн, за овие играчи се создадени различни ексклузивни предмети, секоја поврзана со активности дизајнирани да им помогнат да го доживеат масивниот свет на игра во нови и возбудливи начини. По скокот имате некои од новите предмети и активности што ќе бидат достапни за овие играчи.

GTA V


Ви оставаме целосни и детални информации што Rockstar обезбеди преку изјава за ексклузивната содржина:

El хидроавион Додо- Можеби ќе треба малку огнена моќ да се повлече оваа разноврсна класика на GTA.

Нови настани и награди
Откријте нови настани што се случуваат низ целиот свет и завршете ги предизвиците што ги претставуваат за да отклучите ексклузивни нови возила како Imponte Duke O'Death и таа класична воздушна птица во GTA, морскиот авион Додо.

Импонте Војводата О'Дит- Како што може да очекувате, првиот пат кога ќе налетате на оваа скоро неуништлива машина за сеење хаос, ќе има големи проблеми. Решете ги со главата и оваа убавина ќе биде ваша.

Мистериозно убиство
Како Мајкл, следете трага од криптични траги за да откриете едно страшно убиство. Ставете ги парчињата заедно и ќе отклучите два филтри во стилот на Movie Noir, давајќи им на игрите со режим на приказни и фотографиите на Snapmatic, зрнестиот изглед на класичните криминалистички стари училишта.

Оружје: електромагнетната пушка и секирата
Скршете ги вашите противници со електромагнетна пушка со голема моќ и брзина. Ова воено оружје со експериментална технологија има свои предизвици за стрелање во галеријата на вашата локална продавница Амму-Нација. Или исецкајте непријатели одблизу и лични со секира.

Предизвик за фотографирање на дивиот свет
Во Лос Сантос и во округот Блејн има нови видови животни, а на Туристичката канцеларија на ЛС му треба некој да ги документира. Како Френклин, каталогизирајте уникатни видови расфрлани низ картата за да го отклучите специјалното миничество Кракен.

Сериски трки со автомобили
Победете во сет нови трки со акции на автомобили за да добиете уникатни тркачки автомобили украсени со логоа на некои од компаниите што ја прават оваа земја одлична.

Мозаици од мајмуни
Мистериозен уличен уметник слика wallsидови низ целиот град со симули инспирирани од симии. Пронајдете ги сите за да освоите нови облеки на мајмуни (достапни за сите играчи) и ексклузивна Go Go Space Monkey Blista за редовни играчи.

Нови возила и многу повеќе
Скршете ги автопатите во Лос Сантос (и кој било друг на ваш пат) со чудовишниот камион Шевал Маршал и однесете се на небото со побрз и податлив блиц, благодарение на Xero Gas.

Исто така, ќе има еден тон нови содржини за откривање на сите играчи, нови и редовни, вклучително и а возен парк од класични GTA возила и уште неколку изненадувања дека сме планирале сами да ги откриете денот кога ќе се појави играта. И, како што веќе објавивме претходно, Тековните играчи на GTA Online на PS3 и Xbox 360 ќе можат да ја продолжат својата игра со пренесување на нивните карактери и да напредуваат без никаков проблем на платформата по избор, било да е тоа PlayStation 4, Xbox One или PC (Неопходно е да припаѓате на Социјалниот клуб) Покрај тоа, секој што има ја резервираа играта ќе добиете А. Бонус од 1 милиони УСД (500 000 американски долари за еден играч и 500 000 УСД за Grand Theft Auto Online)

Се сеќавам дека Grand Theft Auto V следното ќе дојде Ноември 18 a PlayStation 4 y Xbox One, додека верзијата на PC се очекува до крајот на Јануари следната 2015 година.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.