Го анализираме Samsung Galaxy S7 edge, телефон во кој е лесно да се за loveубите

Samsung Galaxy S7 раб

Минатата година конечно корејскиот производител се одлучи да донесе други линии во дизајнот и играјте ја со верзија за Edge за Galaxy S6. Таа верзија на работ нè стави пред навистина убавиот предводник на Samsung и со низа доста изненадувачки доблести на општо ниво. Висококвалитетна камера и целокупни перформанси што го подигнаа квалитетот на оваа серија во споредба со другите изданија. Единственото нешто што ни остави горчлив вкус поради малата батерија на терминалот. Не е дека имав малку, но кога имате паметен телефон од овој тип, ќе го користите и тоа значи дека ви треба добра автономија.

Денес треба да поминеме пред него Samsung Galaxy S7 раб, телефон што поправи некои грешки на S6 како што се вклучена SD картичка, отпорност на вода и прашина и поголем капацитет во батеријата. Паметен телефон кој во оваа верзија на работ ве тера да се за loveубите во него и не сакате да знаете ништо повеќе за другите брендови, вклучувајќи ги и оние на Apple. Samsung заврши одлична работа на овој терминал за да ја олесни дури и тежината на неговиот тежок слој Touchwiz и да ни донесе многу извонреден квалитет на фотографијата, како што можете да видите на примерите, фотографии од оваа анализа или преглед.

Човек може да се зауби во паметен телефон

Дојдовме до овој нов Galaxy S7 edge од Galaxy S6 како што реков со надеж дека делумно ќе ги подобри сите свои дефекти. И такво е батеријата пристигнува совршено на 4 и пол часа екран и има одлични перформанси со исклучен екран на телефонот. Во овој скоро месец кога бев со него, дури отидов на скоро два дена кога направив нормална употреба. Логично, кога ќе му дадете рака, тоа страда, но пристигнува совршено во тек.

Galaxy S7 раб

Таа има microSD слот за проширување на 32 GB Има стандардно, отпорен е на вода и прашина и има зголемена батерија што со збирот на слез и дози, нè носи до спектакуларен телефон со Android. Како што покажав во насловот на оваа анализа, тоа е мобилен телефон во кој можете лесно да се заубите.

Galaxy S7 раб

Главната причина, освен тоа што имате верзија на работ, што е убаво да ви го покажам за своите линии и тоа стаклен финиш на задната странаЗатоа што може да му дадете секаква чика што сакате кога играте видео игри, фаќате десетици видео игри или поминувате време гледајќи ги вашите омилени телевизиски серии, Galaxy S7 edge ќе прикаже сè што сакате и повеќе.

И нема да заборавам неговиот одличен екран што го врамува како телефон кој, каде и да го погледнете, се издвојува од кој било од оние што се на пазарот во моментов. Тоа е телефонот што треба да го разгледате ако навистина сакате да добиете една од неговите подобри карактеристики. Лесно е.

Клучни карактеристики

Дизајн

Да се ​​има чашата во задниот дел повторно беше голем успех за корејската компанија. Тоа е навистина извонредната работа во врска со овој телефон и дека, на работ, како што покажуваат фотографиите, е потребно сè убаво што треба да блесне. Има завршница на секој начин каде што е доста тешко да се најде некаква грешка и дизајнот е редефиниран во одредени детали за да ни донесе паметен телефон кој е јасно поубав.

Со терминал што ќе биде вовед во следниот Galaxy S8, кој би требало да донесе некоја важна иновација во дизајнот, тоа е дефинитивната верзија на тој S6 што пристигна конечно промена на тој јазик на линиите му требаше голема промена.

Екран

Првото нешто што ќе влезе во нашите очи во моментот кога ќе го вклучиме терминалот ќе биде неговиот екран со неговите 855 гранки осветленост. Е сега најдоброто на пазарот и во моментот кога ќе ја подигнете лентата за осветленост што можете да ја најдете во лентата за известувања, можете да бидете изненадени од оние гниди што го прават своето за да може да се гледа совршено од кој било агол.

Galaxy S7 раб

Камера

Можеме да кажеме само добри работи за камерата Samsung Galaxy S7 edge од секој поглед. Особено каде што се справува многу добро е во услови на слаба осветленост и одличен ефект постигнат со блицот на фотоапаратот нудејќи брилијантни резултати. Тој е совршен телефон за оние вечери надвор или кога славиме роденден со семејството и ни треба блицот да работи совршено, така што сите ќе бидат совршени на фотографијата.

S7 работна камера

Ние веќе ги знаеме карактеристиките на S7 во однос на камерата и, како што многумина велат, има акцент на острина и во вишок во заситеноста на боите. Но, тоа е во автоматскиот режим, кој ќе го искористиме за брзо снимање во кој не сакаме да губиме време во рачни поставки, каде што Galaxy S7 многу се истакнува. Тој е совршен мобилен телефон за оние кои сакаат да го извадат, притиснете го копчето home двапати и фотографирајте во една секунда. Брзината на снимање е спектакуларна и фокусот оди на ист начин така што 95% од фотографиите излегуваат совршени.

Друг интересен факт е дека овој пат леќата на грбот не се држи толку многу како во S6, нешто што се цени и дава поголемо единство на целината, што е дизајн, во исто време кога и самата леќа зема друг субјект.

Перформанси

со помалку агресивен и тежок слој на интерфејс, имаме чувство дека сме пред софтвер кој е полесен и дека се занесува подобро отколку во другите времиња. Имаме и терминал кој има одличен хардвер, нешто што му помага да се претстави најдобро. И работи совршено во сите свои аспекти и не наоѓаме момент во кој може да има одредено заостанување или дека нешто е потребно време да се отвори.

поминавме неколку репери па можете да видите за што зборувам.

AnTuTu S7 раб

Samsung Galaxy S7 edge што ми го позајми Samsung е оној што доаѓа со Sony IMX298 сензорот, а процесорот е Exynos 8890. Под податоците AIDA64 за камерата, процесорот и екранот.

AIDA64 Galaxy S7 edge

Batería

Да се ​​има паметен телефон со таков квалитет во фотографијата и екранот нè принудува да го користиме и еве каде батеријата работи одлично. Со прекумерна употреба, совршено можеме да го достигнеме денот без поголеми проблеми, и ако одиме на нормална употреба во која не играме игри и правиме неколку фотографии, тоа може совршено да достигне ден и половина.

S7 батерија со работ

Со Android 6.0 Marshmallow, Galaxy S7 edge реагира многу добро во режим на мирување благодарение на режимот дремка, бидејќи ако не успееме многу да го користиме, двата дена батерија ќе бидат тука. Велам многу користете го, но испратете пораки, одговорете и на типичните известувања. Вистината е дека има очигледно подобрување на ова поле ако го споредиме со Galaxy S6.

Примери за камера

Galaxy S7 edge 12 MP камера и карактеристики нов сензор 1 / 2,5, нешто поголем од Galaxy S6. Имањето помала резолуција ги прави пикселите поголеми. Овие исто така одредуваат колку светлина може да собере сензорот, така што тука имаме 1.4 мм и тоа значи дека добива 95% повеќе светлина.

Има отвор f / 1.7 што го постигнува тоа имаат 25% повеќе сјај и брз автоматски фокус со Dual Pixel. Оваа технологија ви овозможува да ја добиете светлината со два посебни сензори за прилагодување на фокусот. Зборуваме за трипати побрз пристап од Галакси С6.

Фотографиите се намалени на 1600 × 900 за нивната тежина и ги направив поголем акцент на ноќта поради големиот квалитет што овој телефон го цени во оваа категорија. Повторувам дека сме на фотографијата со сензорот Sony IMX260 на задната страна, бидејќи постои друга верзија на Galaxy S7 edge која има ISOCELL (направена од Самсунг), но тоа ги дава истите резултати или се обидоа да го направат тоа .

Екстериери

Селективен фокус

Макро фотографии

Ноќно

Мултимедија

Зборувајќи толку јасно и прекрасно за неговиот одличен екран и хардвер што нè става пред одлични перформанси, како што видовте во одредниците на AnTuTu, тоа нè става пред паметен телефон во кој треба да играме секакви видео игри, да играме серии на ТВ или филмови или што нашите омилени песни ги пуштаат преку вашите звучници или слушалки, тоа е цело аудиовизуелно искуство.

Galaxy S7 раб

Еден од најдобрите паметни телефони за оваа задача и со кој можете бидете изненадени. Не дека го гледам светот розов, туку овој Galaxy S7 edge ве тера да ја видите сета таа мултимедијална содржина најдобро. Екранот на работ исто така се смета во овој поглед.

Veredicto

Денес тешко е да се најде телефон кој може да нè задоволи во сите свои аспекти. Не знам зошто ќе биде, но секогаш е еден од врвните гревови од високата класа на нешто. Во LG G5 можеме да промашиме малку повеќе батерија, во Huawei P9 кој работи подобро во ноќни фотографии или во претходните телефони, како што е Galaxy S6, кој немаше отпорност на вода или немаше начин да се прошири внатрешната меморија терминал користејќи микро SD картичка.

Да зборувам за еден детал што ме погоди, „секогаш на екранот“ што ве ослободува од потребата да го вклучите терминалот на секои два на три за да го знаете времето или да ги видите известувањата. На почетокот изгледа глупаво, но бидејќи скоро нема никакво влијание врз батеријата и заштедува активирање на екранот, тоа е одлика без која веќе не можете да живеете. Истото важи и за сензорот за отпечатоци кој работи совршено.

Можеби Galaxy S7 edge можеме да зборуваме за многу од неговите доблести, но морам да зборувам за еден, тоа е неговата способност да не пропушти ништо. Дури во неговиот слој Touchwiz, натоварен со тежина, забележуваме дека е полесен, па наоѓаме терминал што не куца никаде. Сигурно најспецијалниот корисник ќе може да открие некаква грешка, но во принцип, тој е најдобриот терминал за Android во моментот и скоро може да се каже дека оној произведен од Samsung. Нарекувајќи го најдобриот смартфон со Android што отсекогаш постоел се големи зборови, но тој се приближува и како што мислам во описот подолу, заедницата Андроид ќе одлучи.

Мислење на уредникот

Samsung Galaxy S7 раб
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
 • 80%

 • Samsung Galaxy S7 раб
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Екран
  Уредник: 95%
 • Перформанси
  Уредник: 95%
 • Камера
  Уредник: 95%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 85%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%


Добрите

 • Воопшто не греши, совршен е од секој поглед
 • Одлична батерија за висок крај
 • Исклучителна фотографија, особено во автоматски режим, услови при слаба осветленост и кога користите блиц
 • Најдобриот екран во моментот
 • Режимот „секогаш вклучен“ е навистина корисен

Contras

 • Неговата наметка „Точвиз“, дури и полесна, сепак тежи неговата
 • Навикнете се на екранот на работ
 • Вашите карактеристики на работ можат брзо да се заборават

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.