Сè што имаме на Е3 2016 досега

е3-2016

Ова се фантастични денови за гејмерите, ова е Е3 недела, најважниот саем за видео игри во светот. Овој настан е омилен за повеќето компании во секторот за видео игри да ги направат најрелевантните презентации, всушност, повеќето од материјалите што можевме да ги најдеме презентирани деновиве ќе пристигнат помеѓу септември и ноември. Засега можевме да присуствуваме на конференциите за Електронска уметност и Бетесда, но танцот започнува попладнево, околу 18:30 часот по шпанско време, ќе започне конференцијата на Мајкрософт и утре ќе ја имаме конференцијата на Сони во 03:00 часот наутро. Влезете и ние ќе ви кажеме сè што можевме да знаеме досега од Е3 2016 година.

Electronic Arts

Една од најреномираните компании во индустријата за видео игри, иако е точно дека тие генерално се посветени на кежур жанрот, но секогаш се таму. Можевме да погледнеме во трејлерот на FIFA 17. Ова ново издание на најпопуларната фудбалска видео игра во светот носи посебна новина, режим на приказна во кој можеме да се отелотвориме и постепено да се издигнуваме од најниските дури и најдобрите клубови во Премиер лигата. За жал, овој режим е сè уште ограничен на англиската лига. Засега тие продолжуваат да го користат графичкиот мотор Frostbite 3, но реалноста е дека немало интересна промена во графичката моќ.

Тоа не е единствената презентација на ЕА, Бојното поле 1 исто така нè напуштиУморни од футуристичките војни, правиме чекор назад за да се вратиме во Првата светска војна со еден од најдобрите FPS на пазарот. Ја прави Call of Duty сè поголема јасна конкуренција, реалноста е дека тие имаат сосема поинаква низа играчи. Во Бојното поле имаме тенденција да најдеме покооперативен и постар корисник. Се чини дека безбедното обложување на Првата светска војна привлекува многу погледи, со многу интересен графички мотор и новости кои не се оставени на целта. И двајцата се очекуваат меѓу септември и ноември оваа 2016 година.

Gran Turismo Спорт

Сагата Gran Turismo се чини дека оди надолу од GT3, сепак, од Polyphony тие се решени да го подмладат симулаторот за спортско возење со Gran Turismo Sport. Секако досега гледаната игра е импресивна, но деталите како што се звукот и фактот дека возилата се уништени од ударите, останува тотално непознат. Фокусиран на конкуренција, преку Интернет, со пријатели и ширум светот, Gran Turismo Sport ќе ни овозможи да ја искусиме сензацијата на возење како никогаш порано. Непознатите работи околу играта нè оставија премногу студени, па сè уште не можеме да извикнеме кон рајот. Датум на поаѓање е 2017 година, без прецизност, за да може тоа да се случи.

Здравје на кралството ХД 2.8 Завршен пролог на Поглавје

Малку се loversубители на сагата. Ова ново Кралско срце може да не го понуди она што се очекуваше од него. Додека френетичното дејство и нашите фантастични карактери се сè уште тука, тие воопшто не се потрудија да обноват одредени аспекти, мислите, ќе биде тешко за нас навистина да цениме дека се соочуваме со игра достапна на последната генерација на конзоли, ако не беа за детали што целосно се судираат со елементи како главниот лик. Се остава впечаток дека е половина готово и не знаеме дали е навистина тоа што го бараа, но како и да е, loversубителите на сагата ќе уживаат многу во неа, за декември 2016 година.

Други реномирани презентации

Започнавме со гуска која положи златни јајца, „Сквер Еникс“ продолжува да ја цеди сагата за „Фајнл Фантази“, овој пат со Final Fantasy 12: Zodiac Age, ремастерирана верзија на овој класик на PS2. Ако има нешто што на таа компанија likes се допаѓа повеќе од лансирање на наслов наречен Final Fantasy, тоа е токму тоа да биде рестастерирано, ако работи, не го менувајте.

Од друга страна ќе добиеме Мафија 3, контроверзна верзија на игрите во серијалот, кои се чини изгубија малку суштина за да привлечат поширока јавност, но која нема да ве разочара. титаниум случај 2 Тоа е уште една од најочекуваните новини, сепак, целата топлина на возбуда во првото издание, испари брзо со текот на времето. Не забораваме секако Гледајте кучиња 2, друга игра со иста цел, првата од сагата лажеше возбуда која не беше во можност да ја влече.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.