Андроид 7.1.2 бета издадена за Pixel, Pixel XL, Nexus Player и Nexus 5X

Nexus 6

Оваа година ќе беше посебна кога станува збор за Големо ажурирање на Андроид кога беше објавена главната 7.0 плус што би биле три помали ажурирања за да се додаде сет од вкупно четири. Тие три помали би донеле дополнителни одлики плус низа оптимизации за да го подготвите Нугат за следната голема верзија на Андроид.

Денес Гугл започна со Андроид 7.1.2 бета верзија Нугат за разни уреди Nexus и Pixel вклучувајќи ги уредите Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, Nexus Player и Pixel C. Nexus 6P исто така ќе ја има оваа нова помала верзија, иако ќе бидат прашање на денови кога ќе можете да пристапите до него.

Оние кои тие остануваат надвор од ажурирањето се Nexus 6 и Nexus 9, така што тие ќе останат со Android 7.1.1. како финална верзија. Ова беше очекувано, бидејќи Гугл потврди дека нема да има гаранција за ажурирање на Андроид за овие уреди по октомври 2016 година. Секако, двата уреди ќе имаат безбедносни закрпи цела година

Ажурирањето на бета-верзијата за Android 7.1.2 носи со себе оптимизации за системот вклучувајќи голем број поправени грешки и оптимизации, притоа инкорпорирајќи низа подобрувања за операторите и корисниците, според самиот Google, бидејќи 7.1.2 е фирмвер кој ги зголемува перформансите на уредот во смисла на општо.

Андроид 7.1.2 е моментално достапен за Pixel, Pixel XL, Nexus Player и Picel C на веб-страница за развивачи од Андроид. Може да се добие и преку Андроид бета програма, што е најлесниот начин да се добие. На конечна верзија на Android 7.1.2 Beе биде достапен за поддржаните уреди за неколку месеци. Некои ажурирања што веќе пристигнуваат во 7.0 за останатите уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.