Го тестиравме USB-C Hub-от на Aukey, 8-порта се-во-едно совршено за новиот MacBook M1 [ПРЕГЛЕД]

Еден од големите проблеми што го наидов при добивањето на новиот MacBook Pro со M1 процесор беше недостаток на порти, сè почест проблем, бидејќи модата, особено во „Епл“, е лансирање уреди со сè помалку пристаништа. Момчињата на Ауки сигурно го прочита мојот ум и ни го обезбеди нивниот нов 8-порта USB-C центар.

Интересно Хаб 8 во 1 со кој ќе престанете да имате проблем со недостаток на порти на вашите компјутери. Едноставност рака под рака со разноврсност во производ од една од најбрзо растечките брендови во технолошкиот екосистем. Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали за овој Aukey USB-C Hub.

Сè мора да се каже, тоа е центар, не очекувајте нешто необично, а Хаб со 8 пристаништа што во основа ќе ги реши сите проблеми со пристаништата што можеме да го имаме на кој било уред. Тоа е Plug and Play, така што ќе треба само да го поврземе со USB-C приклучок за Aukey да ја направи целата магија потребна за да работат нашите периферни уреди.

Како што можете да видите на фотографиите, на уредот е прилично елегантен, во „вселенско црно“ многу слична на бојата што Apple ги прави своите Mac. На врвот ќе видиме единствен статус предводен што воопшто не вознемирува, y од страните ги имаме сите пристаништа што ни ги нудат момците од Ауки.

 

Како што можете да видите во претходната галерија, ги имаме следниве пристаништа:

 • USB-C со испорака на напојување што исто така ќе ви овозможи да го полните вашиот Mac ако користите друга преостаната USB-C порта за друг уред.
 • Порто HDMI компатибилен со 4K резолуции.
 • 3 USB-A порти (2 од нив 3.0 означени со сино).
 • Еден слот за SD-картичка, многу корисно со оглед на тоа што сè помалку лаптопи го вклучуваат.
 • Слот за картичка MicroSD.
 • Порта за етернет, со две LED диоди што ќе ја означат состојбата на врската (не можеме да ги оневозможиме, но тие не пречат премногу).

Како што можеш да видиш, не можеме да пропуштиме ниту едно пристаништеСепак, мора да бидеме претпазливи ако ги користиме сите во исто време, особено така што Хабот станува жежок и не работи правилно. Како лош дел, исто така, ќе кажам дека тоа е USB-C Hub, не е Thunderbolt 3, но очигледно по цената што се продава е одлична опција. Гром 3 дозволува поголема брзина и обично се напојува однадвор.

Друг од добрите страни на овој USB-C центар 8-во-1 е неговиот големина, многу пренослива, а исто така и момците од Ауки ни обезбедуваат А. елегантна торбичка за носење и со кој исто така треба да се заштити USB-C кабелот на Hub. Без сомнение, детал што е ценет.

Не се пронајдени производи, како што ти кажувам е многу добра опција за секој што купил нов MacBook Pro или Air со M1 процесорНа крајот пристаништата се ограничени и со центар на овие карактеристики ние повеќе од го решивме проблемот со пристаништата. На Цената е обично помеѓу 35 €, иако може да ја најдете во некоја прилика близу 20 €. Јас го препорачувам, веќе ти кажувам дека не е центар за гром, но за повеќето случаи во кои ти треба дополнително пристаниште си доста дарежлив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.