Групните видео повици доаѓаат во Слек

Гасена

Малку по малку се повеќе компании се обложуваат на употреба на апликации специјално дизајнирани за овие наместо да користат други од многу поопшта природа, нешто што компаниите се посветуваат исклучиво на развој на софтвер што го гледаат како овој сегмент на пазарот е особено интересен и пред сè профитабилно на среден и долг рок.

Пример за ова што го коментирам е како практично сите технолошки гиганти на планетата, денес, се развиваат или веќе имаат интересен предлог на пазарот. Зборуваме за компаниите со големина и длабочина на Google или Facebook, иако, и покрај тоа што се многу помали, мора да се признае дека Гасена Денес е пред нив поради одредени карактеристики што го прават една од најкомплетните апликации на пазарот.

Slack, во својата платена верзија, веќе дозволува групни видео повици.

Неодамна одговорните за развојот на Slack одлучија да имплементираат нови функционалности и, меѓу нив се издвојува, без сомнение, нешто едноставно како што отсега ќе можат да се спроведуваат Групни видео повици до 15 лица. Несомнено е една од карактеристиките што, иако не е од суштинско значење, вистината е дека ја прави оваа апликација многу поцелосна и поинтересна, особено за компаниите кои промовираат теле-работа.

Лично, навистина ми се допадна што развивачите на Slack имаат имплементирано одредени карактеристики во оваа нова функционалност, како што е тоа во можност побара редот да се зборува или едноставниот факт што можеш покажете го одобрувањето или неодобрувањето со емотикон без никаква потреба да се прекинува разговорот.

Оваа нова функционалност сега е достапна и во веб-верзијата на апликацијата и во десктоп верзија за Windows и Mac. Како негативен детал, коментирајте дека, за жал, оваа нова опција ќе биде достапна само во платената верзија на Slack. Од друга страна, очигледно, во моментот се уште се работи на тоа да се направат видео повици достапни во мобилната верзија, што, засега, останува без оваа одлика.

Повеќе информации: Гасена


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.