Може ли фотографија конечно да ве убеди да го купите Google Pixel?

Пикселна фотографија

Постојат одредени елементи во врвниот телефон што може да ве привлече клиентот конечно одлучува помеѓу еден или друг уред. IPhone користеа исклучителна фотографија во споредба со андроидот од високата класа пред неколку години. Но, оваа приказна конечно се промени.

И сега може да се запраша дали постои можност за тоа отколку фотографија направена со Google Pixel Доволно би било, наместо да купувате iPhone 7 Plus, оваа година да ја поминете на Android кој едноставно нуди фасцинантни перформанси на сите нивоа. Ако веќе ги погледнеме деталите за оваа фотографија направена од Pixel XL, сигурно ќе заспиете пред неа првиот телефон направен од Google.

И, тоа е дека фотографијата на Pixel е едноставно огромна и единствена фаќањето може да ги покаже овие зборови Се чини дека тие продаваат чад, но кога ќе се фокусирате на деталите за таа улица во Newујорк ноќе, кога ветрот и дождот беснеат, почнувате да го разбирате одличниот квалитет што го цени овој терминал.

Пиксели

Theубопитно во врска со оваа фотографија е тоа што е направена од уредник на А. блог признат по својата loveубов кон телефоните на Apple дека, благодарение на неа, го смени мислењето за да ја објави својата страст кон Pixel, па дури и да каже дека нема друг телефон што под овие услови би можел да направи ваква фотографија.

Самиот уредник е тој што го вели тоа таа фотографија е снимена во секунда без скоро да размислувам за фотографијата:

Бев среде седма авенија во Newујорк во дождлива и ветровита ноќ и застанав токму затоа би можел да направи брза фотографија со Pixel. Ова се должи на брзиот пристап со двојно притискање на копчето за вклучување на телефонот за стартување на камерата, акција што може да се изврши под тешки услови, како на пример кога паѓа дожд, и во која Touch ID на iPhone едноставно го прави тоа не работи.

Значи, да се вратиме на зборовите и насловот на овој пост,може ли оваа слика да ве убеди конечно да се здобиеме со Pixel?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Антонио Васкез dijo

  Да видиме ... Направено е од HTC. Во брзање, лошо и трчање.
  Тој ... неопислив Google box, кој е Pixel, требаше да биде дизајниран од Huawei.
  Но, Google бараше да НЕ го потпишувате нивниот производ. Ништо за името Huawei на Pixel; Huawei одби, разбирам.
  Затоа, тој мораше да прибегне кон барање некого во последен момент. HTC немаше ништо против да остават трага дека тие се автори на таа… правоаголна работа. И јас исто така го разбирам.
  Прекрасна фотографија, да. За 800 € веќе можеш, а?
  Јас, среќен со мојот Nexus 6P. Тоа веќе нема Android Stock. Што е Android Stock, сега, нешто што е HTC?
  Бах Тој го прецени Гугл. Значи, по 4 години купување на нивните паметни телефони, јас веќе не сум клиент на Nexus (тие не постојат ..)
  Па, ќе видиме што ќе објави Huawei следната година ... Оваа година Nexus завршија за мене. И, исто така, Google: ПОДАРИ ги.