BlackBerry Aurora, спецификациите и датумот на објавување протекоа на мрежата

Се чини дека од канадската фирма тие сакаат повторно да го најдат своето место на преполниот пазар на мобилни телефони и без сомнение да имаат неколку модели во кои да се држат е основно за која било марка, во овој случај имаме официјално протекување на спецификациите и датум започнување на новиот BlackBerry Aurora. Овој паметен телефон, за разлика од оној што го видовме и допревме на Светскиот мобилен конгрес, BlackBerry KEY, нема никаква физичка тастатура, тој е цел преден дел од екранот и не е мал, тој е 5,5-инчен AMOLED екран со HD резолуција а останатите спецификации се доста интересни.

Во принцип, овој нов уред ќе биде претставен на 13 април ако нема промени во последен момент, тој може да додаде две различни верзии обележани со внатрешното складирање, но во принцип она што се очекува е дека ќе додаде како додаток на 5,5-инчниот екран, процесор Qualcomm Snapdragon 425 на 1,4 GHz, 4 GB RAM и 32 GB или 64 GB внатрешна меморија. Во оваа смисла, филтрацијата зборува само за моделот од 32 GB и овој капацитет може да се прошири со microSD картички до 256 GB. Исто така, додава камера од 13MP одзади и 8MP однапред, придружена со батерија од 3,000mAh, dualSIM и Android 7.0 Nougat.

Во отсуство на познавање на официјалната цена (се зборува за околу 250 долари приближно) И, ако овој уред треба да се продаде надвор од азиската граница, сигурни сме дека ова нема да биде толку познато како моделот на тастатура прикажан на MWC, BlackBerry KEY, но вистина е дека на компанијата и е потребен притисок да добие излезете од оваа дупка и стекнете основа на пазарот доста заситен со уреди кои се околу оваа цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.