God of War веќе има датум на објавување за PlayStation 4

God of War е несомнено една од најпознатите саги во аркадата и платформите на конзолата за игри Sony. Бесни битки една по друга и континуирано притискање на копчиња што обележа цела генерација. Поради оваа причина, многу корисници знаеја дека нивното издание на PlayStation 4 не може да се пропушти и инвеститорот добро забележуваше.

Веќе видовме неколку видеа, требаше да знаеме само кога официјално ќе ја имаме играта во наши раце и веќе знаеме. God of War е веднаш зад аголот и сè покажува дека тој ќе стане бестселер за PlayStation 4.

Самиот Sony потврди дека играта ќе пристигне на нејзината најскапоцена конзола на 20 април, само три месеци нè делат од оваа одлична титула. Покрај тоа, приказната за насловот е откриена и во ова ново видео што ве оставивме веднаш над линиите што ги читате. Од друга страна, и двајцата протагонисти тие ќе зборуваат на шпански јазик за прв пат, односно играта е целосно дублирана, детал со гејмерите кои зборуваат шпански од компанијата за развивачи, нешто што јавноста несомнено ќе го цени.

Лансирањето на God of War исто така ќе се совпадне со оној на Shadow of the Colosuss, уште едно големо очекување за платформата. Значи, време е да заштедиме, малку да го парализираме купувањето содржини за конзолата и да го искористиме тоа затоа што ќе имаме многу да купиме во наредните месеци, барем така изгледа. Исто така, се сеќаваме дека за време на оваа недела ќе го видиме и првиот DLC на Call of Duty: Втора светска војна, Дали со нови оружја и нови мапи како митскиот Отпор, сè уште не гризе некој ноктите? Дојде време да се забавуваме убаво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.