Цената и датумот на излегување на Doogee S98 Pro се веќе познати

Doogee S98 Pro

Минатиот месец разговаравме за следното издание од производителот Doogee, на Doogee S98 Pro, уред кој се карактеризира со а дизајн инспириран од вонземјани, камера за ноќно гледање, инфрацрвен сензор и без да заборавиме дека спаѓа во категоријата паметни телефони отпорни на удари.

Но, најважниот дел за многу корисници сè уште недостасуваше: цена и достапност. Конечно, компанијата конечно ја објави таа информација. Ќе биде следниот 6 јуни, така што останува помалку од еден месец за, доколку ви се допадне тоа што ви го нуди Doogee S98, можете да го купите и целосно да ги искористите можностите што ги нуди.

Доколку сакате да ги знаете сите карактеристики и како можеме да го извлечеме максимумот од тоа, ве поканувам да го погледнете следното видео и спецификациите што ви ги прикажуваме подолу.

Спецификации на Doogee S98

Фотографски дел

Еден од најважните делови за корисниците кога одлучуваат за еден или друг мобилен е фотографскиот дел. Новиот Doogge S98 Pro вклучува a Главна камера од 48 MP направена од Sony кој користи сензор IMX582.

До главната комора наоѓаме а ноќна камера за гледање, со уште еден сензор произведен од Sony (IMX 350) и кој достигнува резолуција од 20 MP.

Doogee S98 Pro

Понатаму, како што споменав на почетокот на овој напис, Doogee S98 Pro вклучува дополнителна камера со термички сензор, идеален за проверете ја температурата на областите или предметите во нашата околина.

Според производителот, тој користи сензор InfiRay, сензор кој нуди повеќе од двојна термичка резолуција од кој било друг сензор на пазарот.

Има висока стапка на слики од 25 Hz што гарантира a поголема прецизност и детали во снимањата кои помагаат да се открие влажност, високи температури, проблеми со работата...

Го вклучува алгоритамот Dual Spectrum Fusion кој овозможува комбинирајте ги сликите од термалната камера со сликите од главната камера. Ова му овозможува на корисникот да го најде точно изворот на проблемот без да се обидува да го открие со анализа на инфрацрвената слика.

Ако зборуваме за предна камера, овој пат момците од Doogee се потпираа на производителот Samsung, со сензорот од 5 MP S3K9P16SP, камера сместена во горниот централен дел на екранот.

Моќта на Doogee S98

За да управува со целиот уред, Doogee се потпира на производителот MediaTek со процесорот G96, процес со 8 јадра на 2,05 GHz, така што можеме да го користиме и за играње игри без проблеми.

Заедно со процесорот G96, наоѓаме 8 GB RAM меморија и 256 GB простор. Ако тоа не успее, можете да го проширите просторот за складирање до 512 GB со помош на картичка microSD.

Doogee S98 Pro

FullHD+ екран

Колку и да е моќен уредот, ако не содржи квалитетен екран, бескорисен е. Doogee S98 Pro вклучува a 6,3-инчен екран со FullHD + резолуција, LCD тип и заштитен со технологија Corninig Gorilla Glass.

Батерија неколку дена

Во зависност од употребата што ја правиме на уредот, а 6.000 mAh батерија, можеме да поминеме неколку дена без да се приближиме до полнач. И, кога треба, можеме брзо да го наполниме со поддршка за брзо полнење од 33 W со помош на кабелот USB-C.

Но, ако не брзаме да вчитаме, а претпочитаме да користиме база на податоци безжично полнење, оваа функција е исто така достапна, иако со помала моќност, бидејќи е компатибилна само со 15W.

Други карактеристики

Покрај моќноста и фотографскиот дел, паметен телефон без NFC чип моментално нема многу смисла. Doogee S98 Pro вклучува a NFC чип со кој преку Google Pay можеме удобно да плаќаме од нашиот паметен телефон.

Што се однесува до безбедноста, Doogee S98 Pro вклучува систем на Препознавање отпечатоци на копчето за вклучување, така што секогаш кога ќе пристапиме до него, кога ќе го притиснеме копчето, автоматски ќе се отклучи без да го сфатиме тоа.

Компатибилен е со навигациските сателити GPS, Galileo, BeiDou и Glonass. Покрај тоа, вклучува IP68, IP69K и воена MIL-STD-810H сертификат.

Оперативниот систем е Андроид 12 и вклучува 3 години безбедносни ажурирања преку ОТА. Како што можеме да видиме, Doogee ни нуди голем број на функционалности и карактеристики по прилично разумна цена, цена за која ќе зборуваме подолу.

Цена и достапност на Doogee S98 Pro

Doogee S98 Pro

Официјалната цена на Doogee S98 Pro е 439 долари. Меѓутоа, ако го добиете при рака во моментот на неговото објавување на 6 јуни, можете да го купите на Doogee трговски центар за само 329 долари, што е а Попуст од 110 долари за неговата конечна цена.

Се разбира, оваа воведна понуда е достапна само во текот на 4 дена по нејзиното лансирање, До 10 јуни. Но, дополнително, ако вашата економија е дури и малку фер, можете да ја посетите неговата официјална веб-страница и да се пријавите на лотарија за да го добиете Doogee S98 Pro бесплатно.

Ако сакате да знаете повеќе информации за овој уред, можете да го направите со посета на нивните Официјална веб-страница на S98 Pro.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.