Двојната камера на iPhone 8 Plus ќе има двоен оптички стабилизатор

Јаболко

Една од најважните атракции што можеме да ја најдеме во новите модели на iPhone е онаа што влијае на моделот Plus, модел кој ни претставува две камери што ни овозможува да правиме фантастични фотографии со замаглување на позадината, користејќи широк агол и телефото леќа. Очигледно тоа тоа не беше доволно причина за корисниците кои беа подготвени да го обноват својот терминал го сториле тоа и како што ве информиравме пред неколку дена, прогнозата за продажба за месец ноември и декември значително опадна. Бидејќи е едно од најзначајните подобрувања што ги добија iPhone-ите во последните години, Apple сака да ја подобри оваа технологија за следната година.

Во моментов Apple нуди само оптички стабилизатор на објективот со широк агол, што го отежнува снимањето слики или видеа кога зумирате. Да се ​​обиде да го реши овој мал проблем, Apple може да додаде уште еден оптички стабилизатор на телефото леќа, како што објави аналитичарот на KGI Securities, Минг-Чи Куо. Во моментов кога користиме телефото леќа, мора да имаме железен пулс ако не сакаме сликата да излезе нејасна, лежерна или надвор од квадрат, нешто што Apple ќе го реши следната година.

Другите гласини поврзани со следните модели на iPhone уверуваат дека компанијата со седиште во Купертино би можела да вклучи двојна камера во сите модели што компанијата ги лансира на пазарот во 2018 година, камери кои би го интегрирале оптичкиот стабилизатор во обете леќи, ако конечно се остварат предвидувањата на еден од најдобрите аналитичари на Apple, Минг-Чи Куо. Во моментов, кога има уште повеќе од 10 месеци на Apple да го претстави новиот iPhone, што ќе биде десетгодишнина, многу се гласините што го опкружуваат овој уред, гласини што не можат да се потврдат се додека Apple не го претстави новиот iPhone во Септември Следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Chema dijo

  Освен за пиење, не знаете да објавувате што било друго што сте досадно со вашето лудило на iPhone 8, така што прво знаете дека ќе дојдете со вторите погледи. Оттаму С кој можеби не го знаете ниту тоа

  1.    Игнасио Сала dijo

   Не смеам да бидам премногу досаден кога ќе го прочитате. Исто така, ако знаете толку многу за iPhone и идните проекти на Apple поврзани со овој уред, треба да знаете дека најверојатно iPhone 7s нема да биде лансиран, туку iPhone 8. Тука не измислуваме новости, ако дознајте повеќе, би знаеле што зборувам, за да можете да ве критикувате мора да бидете информирани.
   Мојата лудост на iPhone 8? Мислам дека пред да го наведам тоа, треба добро да го прочитате написот.

  2.    Мигел Хернандез dijo

   Сите специјализирани печат и аналитичари во светот се согласуваат дека нема да има верзија S.

   Следствено, треба да се информирате пред да фрлите критика.

бул (точно)