Двојна задна камера и за новиот Energy Sistem

Соочени сме со една од најстарите компании во сегментот во Шпанија, а тоа е „Енерџи Систем“ повторно ќе има свој штанд на MWC. Минатата година тие беа претставени за прв пат на настанот во Барселона и оваа година тие потврдија во која ќе биде нивната втора година учество на овој саем во Барселона.

Исто така, се чини дека би можеле да имаме нов уред со двојна задна камера за да се натпреваруваме со тековниот пазар од вас до вас. Во овој случај, тоа е благодарение на поканата испратена од брендот да присуствува на она што може да биде официјална презентација на нов уред, и што може да се види на сликата на заглавието со двојна камера на задната страна.

Функциите што ги нудат двојните камери на задниот дел од паметниот телефон се несомнено интересни за корисниците бидејќи тие ни овозможуваат да фотографираме со заматени позадини, со подобар или поголем фокус и бесконечен број други опции отколку со една камера, тоа не би било можно, во секој случај „закачката“ за која навестува „Енерџи Систем“ има тој двоен заден дел камера.

Без сомнение, сакаме да видиме што брендот може да ни понуди на овој настан што започнува следниот 27 февруари, но најизвесно е тоа откако ја претстави својата нова Tablet Energy Tablet Pro 3 Пред неколку дена, допрев мобилен уред и во овој случај тие ќе го зачуваа за да им го покажат на сите за време на настанот во Барселона. Веќе со нетрпение очекуваме да видиме некои спецификации и детали за овој нов уред Energy Sistem.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.