Huawei Nova 2S, двојна задна и предна камера

Huawei Nova 2S

Кинескиот производител Huawei продолжува да го развива својот каталог на терминали базирани на Android. Таа е една од компаниите што продава најмногу опрема во светот. И во Шпанија е еден од омилените во јавноста заедно со Самсунг или Епл. Па, за да не опаѓа, претстави нов паметен телефон: Huawei Nova 2S.

Оваа варијанта на средниот опсег е тим кој се наоѓа квадратно во секторот на фаблети и тоа го прави со дизајн без рамка. Односно, Huawei го следи моменталниот тренд и не сака да остане без дел од пита. Секако, како што е случај со други модели, не ги знаеме намерите на компанијата да го изнесе овој Huawei Nova 2S од Кина.

Екран и моќност на Huawei Nova 2S

Екран на Huawei Nova 2S

Во меѓувреме, техничките карактеристики на овој паметен телефон не оставаат никого рамнодушен. Како прво, нејзината шасија е метална. Се повеќе компании ја оставаат пластиката настрана и се одлучуваат за повеќе премија. Исто така, на дисплејот се постигнува a дијагонала од 6 инчи и нејзината резолуција е Full HD + (2.160 хх 1-080 пиксели).

За да продолжиме, внатре во овој Huawei Nova 2S ќе најдеме процесор потпишан од самата Кина. Поточно зборуваме за Кирин 960, а. чип што Huawei Mate 9 беше премиерно прикажан минатата година. Во меѓувреме, RAM меморијата може да биде 4 или 6 GB - ќе имаме доволно моќ да носиме повеќе од една апликација отворена и истовремено активна.

Во врска со внатрешното складирање, Huawei изјавува дека ќе има две варијанти: 64 или 128 GB. Во вториот случај ќе имаме можност само да избереме 6 GB RAM меморија, додека со стандардниот капацитет можете да изберете и 4 или 6 GB RAM меморија.

Фотографијата е нејзиниот најсилен дел: двојни сензори за спасување

Камери Huawei Nova 2S

Доаѓаме до фотографскиот дел. И ние го правиме тоа со коментар за вас, можеби, најсилната точка на овој Huawei Nova 2S. И, тоа е дека и напред и назад ќе имаме двојна сензорска камера. Тоа е, можеме да играме со замаглување на позадината. Во случај на задната камера ќе имаме а 16 и еден сензор од 20 мегапиксели. Додека се на предната страна и двајцата имаат резолуција од 20 мегапиксели.

Батеријата за овој 6-инчен паметен телефон има Капацитет од 3.340 милиампер, што осигурува - во зависност од употребата - да може да се стигне до крајот на денот без повторно да се поминува низ приклучокот. Конечно, верзијата Андроид што ја има phablet es Андроид 8.0 Oreo, последниот на пазарот.

Достапност и цени

Како што веќе ви кажавме, нема информации за Huawei Nova 2S што излегува од Кина. Таму ќе се најде во продажба од 12 декември. И цените на достапните верзии, како што е наведено на порталот Gizmochina, ќе биде следново:

  • верзија на 4 GB RAM меморија + 64 GB простор: 350 евра
  • верзија на 6 GB RAM меморија + 64 GB простор: 385 евра
  • верзија на 6 GB RAM меморија + 128 GB простор: 435 евра

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.