Тие го свиткуваат, удираат и гребеат Google Pixel, телефонот на Google е отпорен на удари

Google Pixel

Не недостасува вообичаеното видео, со секој нов уред доаѓа ново видео. Во нив можеме да видиме како Google Pixel е подложен на сите видови понижувања, а тоа е дека тие остваруваат милиони посети за само неколку часа. Нема да треба да знаеме дали нашиот телефон ќе поддржува гребење на клучевите од автомобилот, меѓутоа, во меѓусебно информирање и морбидно, овие видеа завршуваат на виделина на YouTube. Ајде да видиме како се однесува Google Pixel во услови на неповолни временски услови што можеме да ги замислиме, за да видиме дали вреди „Произведено од Google“ (што е всушност од HTC).

Веќе ви кажувам, ако HTC може да се пофали со нешто, тоа е квалитетот на неговите материјали. За жал, корејската компанија не жнее онолку продажба колку што би сакале loversубителите на електронски уреди, но го прави она што може најдобро, без таа маркетинг машина што ја имаат другите компании. На овој начин JerryRigEverthing го стави Гугл Пиксел низ најстрогите тестови, и ова беше резултатот. Во последно време станува многу релевантно да се знае како уредот се спротивставува на притисокот, особено по познатата „свиткана врата“ на iPhone 6. За ова, YouTuber го избра уредот во сина боја, највпечатлив.

Постигнавте отпор на екранот на ниво 6, што е нормално. Сепак, има изненадување во подлогата за уши, нешто што се чини дека дава проблеми кога станува збор за замена. Што се однесува до задниот застаклен панел, тој изгледа како истиот материјал како и предното стакло. Што се однесува до сината боја на металот, анодизирана, како што може да замислиме, кога ножот ќе помине над него, тој почнува да се распаѓа. Сепак, треба да се напомене дека во брендовите направени со клучевите од автомобилот, уредот се спротивставува доста добро. Треба да се напомене дека уредот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија dijo

  Проверете го насловот ве молам ... ПА *
  Ви благодарам!! (може да го избришат коментарот подоцна)

 2.   WebSegur2014 dijo

  Треба да го гледате вашиот правопис малку повеќе