Дебитната картичка Амазон сега е достапна во Мексико

Гигантот Амазон продолжува да нè изненадува со доаѓањето на нови производи и во овој случај имаме нова опција на платформата, тоа е доаѓањето на дебитната картичка во Мексико. Оваа картичка што се полни и им овозможува на корисниците да додадат паричен кредит на секое купување што ќе го направите преку Интернет или да подигнете готовина на банкомати, да, за сè.

И добрата работа кај оваа нова картичка е тоа не бара сметка во банка или нешто слично на тоаНие едноставно можеме да ја користиме картичката за набавки од тоа да имаме фонд (од 500 пезоси или повеќе) акумулиран во Амазон.

Новата картичка додава можност за подигање готовина од банкомати и благодарение на апликацијата што ја има, можеме да извршиме ваков вид операција. Сето ова ја прави првата дебитна картичка Амазон вистински скапоцен камен за многу корисници кои живеат во земјата.

Главниот недостаток што го гледаме со оваа нова картичка на Амазон е тоа што не беше лансирана на глобално ниво за сите земји, а остатокот изгледаат сите предности. Во оваа смисла, стратегијата на Амазон е добра, а тоа е дека додека во повеќето земји во светот сите ние користиме ваков тип на картички, Мексико е една од земјите во кои помалку од третина од луѓето имаат своја кредитна или дебитна картичка. Нешто што ги спречува во повеќе наврати да можат да купуваат преку Интернет, бидејќи повеќето бараат ваков вид плаќање за да можат да купат сега со новата кредитна картичка. Амазон на полнење, овие набавки ќе бидат можни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)