Девојка забранета од Фејсбук затоа што е зависна од секс

Facebook

Facebook Во последно време стана социјална мрежа во која се сместуваат луѓе од сите земји, од сите раси, и секако засолнува луѓе со чудни или не толку ретки вкусови. Се разбира, веќе знаеме колку е „специјална“ или педантна компанијата во сопственост на Марк Цукерберг со некои корисници, групи или заедници.

La curубопитна приказна што ќе ви кажеме следно, и благодарение на што ќе го разберете досега чудниот наслов на овој напис, тоа се случи пред извесно време, но сепак е доста смешно и како што рековме, curубопитно.

Корисникот Лора Михаелс, која и самата е зависник од секс, реши да го искористи Фејсбук за да се обиде да флертува и да има секс со мажи од секаков вид и без да мора да одам никаде да ги барам. За ова тој создаде група што ја крсти со името на „Ми треба секс“ што на шпански јазик станува нешто како „Ми треба секс“.

На оваа група тој покани огромен број мажи со цел да си легнат и да имаат односи со секој од нив. Брзо достигна 30 корисници, но кратко време тој број излезе од контрола. Покрај тоа, многу lovesубови на Лора решија да раскажат за нивните сексуални авантури со нив, што несомнено доведе до фокусот на погледот на Фејсбук кон оваа група.

Одлуката на социјалната мрежа не беше само да се затвори групата „Јас сакав секс“, туку и да се протера  Лора Михаелс од Фејсбук, од која никогаш повеќе не сме чуле повеќе новости или ако имала профил на социјалната мрежа во која ги задоволувала своите потреби и во која била исфрлена од првите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.