Демо впечатоци за ПЕС 2015

Лого на PES 2015

Про еволутивен фудбал потроши цела генерација конзоли, можеби најозлогласената од неговите средби е онаа на ПЕС 2013, но секако несомнено е дека сагата за Konami губеше цели броеви на многу драстичен начин во PlayStation 3, Xbox 360 y PC во текот на овие години.

Со ПЕС 2014 објавен набрзина и во кој сè уште се виде дека развојниот тим треба подобро да истражува во управувањето и перформансите на FOX мотор de Којима Продукции, можеби ова следно ПЕС 2015 можеби е тој што ја прави разликата и ја прекинува серијата на бодови што неговиот главен ривал ја одбележуваше со години со повнимателна и рафинирана игра.

Оние од нас кои го знаат потеклото на ISS o ПЕС Знаеме дека станува збор за фудбалска франшиза за која никогаш не се карактеризирало дека поседува огромен број лиценци што може да си ги дозволи EA со нивните наслови, заштитени како официјален производ на ФИФАСепак, неговата игра, на половина пат помеѓу најдиректната забава и реализмот, беше формула што ја направи разликата и ја карактеризираше оваа франшиза, и пазете се, вкусот на ПЕС класиката се чини дека се враќа со ратата оваа година, во клучен момент, само една година по премиерата на PlayStation 4 y Xbox One.

ПЕС 2015

На техничко ниво, FOX мотор изгледа изненадувачки во општите линии, згора на тоа, во некои детали што ги покажува дури и погоре ФИФА 15: моделите на играчите се пореални, нивните тела имаат посоодветни пропорции - во играта на EA што кај некои фудбалери е малку претерано, со оние раменици типични за борците на Mortal Kombat-, нивниот физички изглед е поверен на вистинскиот играч, подобро работените лица и, конечно, А. ID на играч подетално што може да овозможи препознавање на некои фудбалери по начинот на кој тие се движат на теренот. И кога станува збор за стадионите, тој исто така има многу висока и детална графичка претстава, со многу успешна поставка, иако во осветлувањето се чини дека е чекор поназад ФИФА 15.

ПЕС-2015-3

Еден од најважните аспекти на ПЕС отсекогаш била физика на сферични. За годинашното издание, и почнувајќи од претходното ПЕС 2014, имаше низа многу позитивни промени, насочени кон пореална флуидност на топката, оставајќи го зад себе тоа неприродно незгодно чувство што топката го остави при движење по тревата. Играчите исто така се движат на поприроден и флуиден начин - иако анимациите сè уште треба дополнително да се рафинираат со подобри премини меѓу нив - контролата е подиректна и директна, а одредени анимации што не оставија распродадени со тоа што не реагираа, дури не беа елиминирани дури тие не завршија. Досега, можеме да го кажеме тоа Konami Тој знаеше како да ги исправи грешките - и многу големи - од претходното издание на ПЕС и тоа само по себе може да направи да имаме многу добри вибрации со она што ќе го видиме во месец ноември.

ПЕС 2015

Но, не сите зраци се златни, и како би можело да биде поинаку, јас исто така открив и негативни аспекти во демо-за што ќе ти кажам Контролата, во одредени сетови, престанува да реагира со одредено заостанување, нешто недозволиво кога во овој тип на игри е потребна сигурна контрола над нашиот играч. Времето на реакција на специјалните дриблинзи изведени со двата стика ќе бара вештина за да се обеси, но одговорот на подлогата треба да биде повеќе простува. Што се однесува до голманите, тие имаат непостојано, чудно однесување и не се сигурни: можеме да постигнуваме вистински погодоци во далечни удари, додека на средно-кратки растојанија се движат многу бавно, и пазете се, тоа е проблем на вештачката интелигенција, Па , за каков тим и да играте, голманите се однесуваат идентично. Проблем е што Konami треба да ги реши овие недели што преостануваат за лансирање на ПЕС 2015. Уште еден од одличните, но влијаат на играта е моторот на влијанија врз телата на играчите: влезовите, триењата и полнењата се претставени на нереален начин, со играчи кои губат многу време по овие игри, давајќи му на противничкиот тим предност. на дрзок начин.

ПЕС 2015

Накратко, ПЕС 2015 го подобрува и многу, она што беше видено на претходната рата од франшизата: имаме побрза игра, со повеќе анимации, повеќе флуидни движења, подобрена физика на топката и FOX мотор што ги пресоздава играчите на извонреден начин и покажува спектакуларно поставување на прекрасната игра. Вистина е дека Konami мора да работи спротивно на часовникот за да ги реши двете споменати пречки - голмани и систем на влијанија - но секако и ова ПЕС 2015 ветувања, и доста, по толку години во сенка на ФИФА: Кој ќе победи на следниот натпревар EA - Konami? Се сеќавам дека ПЕС 2015 ќе се најде во продажба на Ноември 13 став PlayStation 4, Xbox One, компјутер, PlayStation 3 y Xbox 360.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.