Десет игри од оваа генерација кои не треба да ги пропуштите vl 2

игри-не-за-пропушти vl2

Продолжуваме со нова рата на игри што не треба да ги пропуштате во оваа генерација која веќе треба да добие олеснување за неколку дена - запомнете дека Xbox One ќе пристигне на 22 ноември и PlayStation 4 Тој ќе го стори тоа само една недела подоцна, на 29-ти.

Аналогно на првата рата, ние ви донесуваме уште пет наслови отколку што се познати на поголемиот дел од јавноста, но исто така ја комплетираме листата со иста сума што не се толку познати. Направете си удобно и уживајте во ова Игри што не треба да ги пропуштате Vl. двајца.

 Ванкиш

победува_каратула

Бесен TPS од Игри со платина, Изменето од Сега и тоа нема да ти остави секунда одмор. Поставени во футуристичка орбитална станица, ние сме дел од специјалната команда испратена да воведе ред и да го одбие рускиот напаѓач. Експлозии, истрели, осигурувачи, спектакл насекаде и костум што ни овозможува да направиме илјада фенси работи се дел од ДНК на оваа брза игра, која веќе ја забележувам, е кратка, но искуството вреди, и повеќе кога лесно е да се најде по цени на смеа. Пазете се од theубопитната сличност на претседателот на САД со Хилари Клинтон.

освојување на нови-екрани

 

 

Sonic & Sega All-Stars Racing

Sonic & Sega All-Stars Racing

Mario Kart Отсекогаш била сага која се карактеризира со забава што може да ја понуди, и сама и во друштво, и една од причините зошто со завист ги гледаме сопствениците на конзоли Нинтендо. Сепак, Сумо дигитал елаборираше игра за брзина по истите линии, но со ликовите на Сега, почнувајќи од класичното Sonic до Ryo de Shenmue. Нивоата се инспирирани и од игри од познатата компанија, но немаат квалитетен дизајн на оние од Mario Kart. Сепак, тоа е забавна игра и е најдобра опција за оние кои немаат конзола Нинтендо И имајте мајмун од нешто слично на играта картинг на водоводџија со мустаќи.

звучни и сега-сите-starsвезди-трки-т

 

 

Запомни ме

запомни ме покритие

Тоа е доста посебна игра: нејзината игра меша борби и платформи, обидувајќи се да го имитира системот за борба против проток на серијата пред сè Arkham, иако резултатот е груб и неурамнотежен. Сепак, поставката на играта, во Нео Париз од 2084 година, е врвна. Мрачен футуристички свет, сајберпанк, со добар саундтрак и централна тема во заплетот за спомените - и тоа сега звучи како научна фантастика, но убеден сум дека ќе биде многу реален во иднина -, ја прават оваа игра на француски развој многу чуден наслов на кој можете да му простите игра која требаше да се полира. Штета за неговата мала продажба, која едвај надмина 100 единици.

сети се на мене 001

 

 

Одбиј

ниер капак

Произведени од Кавија став Сквер Еникс, нè запознава со кожата на херојот кој мора да бара лек за болеста што ја мачи неговата ќерка, во свет што се обидува да се прероди од својата пепел и каде изгледот може да измами. Графичкото ниво на играта остава многу да се посака, тоа е очигледно, но тоа е еден од оние наслови што дава единствена личност. Наместо тоа, може да се каже дека ликовите се целата игра. Играта е класика на акција RPG, со добри зандани и една од најдобрите саундтрак што ги имам слушнато во оваа генерација. За жал, играта беше објавена само на англиски јазик, нешто што треба да го земат предвид оние со јазични проблеми.

ниер02

 

 

Метал Gear Солидна 4: Пиштоли на патриоти

метал-опрема_солидна_4_ пушка_на_патриотите-1686810

Крајната мисија за тажен херој кој се мрази себеси. Цврста змија тоа стана Стара змија. Времето тече против вас и мора да застанете Течен Очелот пред системот на патриоти. Ова четврто поглавје е крајот на сагата Metal Gear Solid и ги врзува скоро сите лабави краеви на останатите игри. И тоа на некој начин Пиштоли на патриотите е почит кон првиот Metal Gear Solid de PlayStation, со неговите постојани намигнувања и препораки. Можеби и недостасува кинематика и многу обемни разговори, но тие беа потполно потребни за да се дојде до крајот на заплетот. За овој писател, еден од класиците на оваа генерација и еден од најдобрите PS3. Ако сè уште го немате, има комеморативно издание по ниска цена со веќе вклучени трофеи на албумот.

Метал_Облека_Солид_4_130

 

 

Killzone 3

killzone_3-1719360

Последната фаза од војната против хелгаст на вашата планета не излегува како што се очекуваше. Вака заврши Killzone 2 и од каде започнува оваа трета рата, со луксузен технички дел кој извади икање од повеќе од една. Кампањата е многу поразновидна, подинамична и позабавна од претходната игра, со повеќе сценарија и различни ситуации. Сепак, начинот на носење на ткаенината е сè уште слаба точка за Герилски. Од друга страна, мултиплеер претрпе промени што го приближија до искуството Call of Duty и му направија лоша услуга во овој поглед. Curубопитно е, но ако требаше да се држам со мултиплеер од двајцата, ќе се држев Killzone 2, иако со кампањата не би се сомневал во изборот на третиот дел.

гејмплеј killzone 3

 

 

Аце борба 6: Огнови на ослободувањето

кец-борба-6-360

За многумина, последниот одличен Аце Борба, и разумот не недостасува по катастрофалниот Напад хоризонт кој беше објавен како мултиплатформен наслов. Но, ова Аце борба 6 е еден од ексклузивните накит на Xbox 360: можете да го играте само на конзолата Мајкрософт. Во своето време, извонреден графички финиш и разновидни и предизвикувачки мисии ја катапултираа оваа игра во една од најдобрите програми за симулација на воздушни борби, и ако ви се допаѓа овој жанр и имате Xbox 360, не треба да ја пропуштите можноста да играте Аце борба 6.

ace_combat_6-367158

 

 

4 Call of Duty: Modern Warfare

покривање на повик за должност 4

Иако сега оваа франшиза многумина ја сметаат за чума или чума на FPS, ова поглавје беше голем бум на воени акциони игри од прво лице. Во нивно време, нивната заговор, графика, игра и спектакуларната акција беа револуција, во време кога овој жанр беше претежно покриен со FPS од Втора светска војна или футуристички. Modern Warfare означи пред и потоа, не само во својот жанр, туку и во индустријата за видео игри. Ако не сте ја играле, треба да ја погледнете, секогаш обидувајќи се да се ставите во вистинската временска рамка - оваа игра излезе во 2007 година и е направена од Infinity Ward Тоа нема многу врска со сегашната.

Повик + на + должност + 4- + модерна + војна

 

 

BioShock

Bioshock

Тие го нарекоа духовен наследник на Системски шок, но не е важно кој прекар сакаме да го користиме: BioShock е една од најдобрите игри на оваа генерација и која успеа да го заслужи своето место во историјата на индустријата. На Unreal Engine 3 го направи ова парче од Кевин Левин, што има врвен амбиент во тој веќе митски Занесот стотици метри во најтемните длабочини на Атлантикот. Моќите на плазмидите и Големи татковци беа цреши од оваа извонредна торта. Лично, и покрај тоа што имаше и друг дел Занесот и постои друга BioShock развиена во друг град, сметам дека овој оригинал е најдобар од трите и оној што секогаш ќе се памети во меморијата на колективниот гејмер.

биошок 001

 

 

Алиса: Лудилото се враќа

алис лудилото го враќа капакот

Тоа е продолжение на Американката Алиса на МекГи, наслов што ја гледаше само светлината PC, иако благодарение на лансирањето на ова Лудилото се враќа, имаше пристаниште за конзоли, со не многу успешна контрола. Во оваа нова авантура, ние истражуваме во стравовите и кошмарите од Alice да ја пронајдат вистината патувајќи низ посебната и макаберна Земја на чудата родена од вознемирениот ум на младата жена. Во суштина, станува збор за платформа со борбен систем во согласност со вообичаеното во жанрот, но нејзината спектакуларна сцена е она што се издвојува од програмата, со уникатна уметничка насока што ќе ве натера да знаете Земја на чудата што никогаш не би ја замислиле како деца.

Лудилото на Алис се враќа на екранот

 

Повеќе информации - Десет игри од оваа генерација кои не треба да ги пропуштите vl 1

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.