Десет игри што не треба да ги пропуштите vl 3

Игри кои не треба да ги пропуштате

Ние продолжуваме со нашата серија препорачани игри во трет том каде што ќе видите наслови на PlayStation 3, Xbox 360 y Wii што минаа низ наши раце и за кои веруваме дека вреди да им се даде, барем, шанса, иако на корисен начин во досадно неделно попладне.

Со новите конзоли веќе во продажба, многу од овие наслови се наоѓаат исклучително лесно и веќе може да се купат по ефтини цени, така што нема да имате потешкотии да пристапите до ниту една од нив. Без понатамошно разочарување, започнуваме со овие нови десет препораки од игри што не треба да ги пропуштате.

 

Отпорност 3

Отпорност 3

Тоа е затворачот со кој Несоница ја затвори трилогијата Отпор de PlayStation 3 и е еден од најсмешните FPS на конзолата. Земјата е уништена и е под јаремот на вонземски напаѓачи, ресурсите се малку, светското население е истоштено и планетата полека се замрзнува. Со ова сценарио мора да ја надминеме авантурата каде да ставиме крај на заканата Химера еднаш и засекогаш, обиколување на различни локации во САД и користење на арсенал од најоригиналното оружје. Исто така, играта може да се игра на телевизии 3D и поддржува Се движат. Штета што оваа франшиза е заглавена.

 

Силен дожд

Силен дожд

quantic сон ги изненади локалното население и странците со игра која предизвика возбуда заради нејзината скоро кинематска концепција. Психопат, познат како убиец на оригами - прекар заработен за оставање хартиени фигури покрај труповите на неговите жртви - сее терор со киднапирање деца кои ги остава да умрат удавени во дождовница ако нивните родители не се во можност да ги надминат предизвиците и енигмите што тој ги предлага како примерок на неговата убов кон неговите деца. Willе уживаме во играта од перспектива на различни карактери: Итан Марс -измачениот татко-, Страница Медисон -репортер игран од Елен Пејџ, исто така протагонист на неодамнешниот Надвор: Две души-, Норман ayејден -агент на ФБИ со зависности- и Скот Шелби -детектив кој ги истражува убиствата на таканаречениот убиец на оригами. Силен дожд Има одлична техничка завршница, добра скрипта, веродостојни карактери, успешна поставка и се повторува. За што друго?

 

Uncharted 2

Uncharted 2

За многумина, најдобрата епизода од трилогијата и една од најистакнатите игри во неговиот жанр во неодамна уништената генерација на конзоли. Нејтан Дрејк вратете се да ги следите патеките на новото богатство и мистериите што го опкружуваат, носејќи ве на егзотични места или оддалечени храмови на снежните планини. Со сцената да му ја тргне шапката, Uncharted 2 тој нуди акција, платформа и загатки во совршени дози што неколку 3Д авантури успеале да ги постигнат. Како тоа да не е доволно, тој има и режим за повеќе играчи, иако неговата трета рата, очигледно, има многу повеќе преполни простории.

 

Игра 3D точки Игра Херои

Игра 3D точки Игра Херои

Античко зло се крена од пепелта за повторно да го загрози кралството на Дотнија. Кралот молел за ваша помош за да започнете авантура за ослободување на античките чувари на храмовите за да ви помогнат да го протерате злото. Аргументот е многу стереотипен и ако веќе ви кажеме дека механиката, предметите, локациите ... тие ве потсетуваат Легендата за Zelda, со самовила како придружник на патувањето, многу од вас ќе имаат извичник. И дали е ова ова Игра 3D точки Игра Херои е игра бесрамна инспирирана од познатата франшиза создадена од Shigeru Мијамото. Покрај неговиот графички изглед заснован на карактери создадени од блокови - 3Д пиксели -, ние исто така можеме да го создадеме авантуристичкиот херој по наш вкус во уредникот - а можностите не се малку: јас самиот ја завршив играта како точка-верзија на линк-. За жал, AtlusВо пресрет на слаба продажба, тој дури и не се потруди да ја преведе играта, па можеме да ја најдеме само во Македонски, иако текстовите се прилично основни и едноставни. Исто така, мора да се каже дека во рамките на оваа листа, реткоста е таа што означува исклучок за неколкуте единици што беа ставени на продажба.

 

Ореол 3

Ореол 3

Ореол 3 Тоа беше завршницата за првата трилогија на франшизата каде човештвото веќе се бореше на самата Земја очајно против Пакт. Во тоа време, неговата под-HD графика беше широко критикувана, но Ореол 3 Тоа е прилично забавно искуство што ги запрепасти мнозинството обожаватели на сагата. Неговата игра, солидна како карпа, кооперативна кампања и, пред сè, режимот за мултиплеер како неисцрпен извор на часови пред конзолата, ја направи оваа трета рата од Ореол една од класиците на Xbox 360.

 

Операција

Операција

Овој песок со супер агенти на законот како протагонисти е создаден од Светови во реално време, проучувал дека има еден од креаторите на сагата Grand Theft Auto како креативен директор. Зборот што најдобро дефинира Операција Тоа е слобода: да патуваме и да го искористиме градот и по неговата хоризонталност и по својата вертикалност, особено кога ќе добиеме високи нивоа на еволуција на карактерот, тоа е прилично поминување. Скокање десетици метри, исто толку фрлање возила во воздухот и, парадоксно, сеење хаос за воспоставување ред, се дел од задачите што можеме да ги правиме со часови во Операција и немојте да се заморувате - и самите и во мрежата на соработка -. Се одликуваше со продолжение, направено од Руфиски игри Се испостави дека е катастрофа и дека не ве препорачуваме под никаков изговор.

 

Изгубена одисеја

Изгубена одисеја

Хиронобу Сакагучи, татко на митската сага Final Fantasy, е творец на оваа игра, дело на неговото студио Грешкач. За многумина тоа е емотивен RPG што ги следи каноните на жанрот кои траат последно Final Fantasy напуштиле, крунисувајќи го како едно од најдобрите искуства што може да се живее Xbox 360. Значително времетраење, добар систем на битка и интересна заговор можат да ве држат заглавени десетици часа на ова Изгубена одисеја за чие продолжение воздивнуваат многу гејмери.

 

Мртво воскреснување

Мртво воскреснување

Дебито на оваа IP-зомби првично се случи на Xbox 360 со достава што останала ексклузивна сè до нејзиното претворање во Wii, каде што искуството изгуби многу цели броеви, па, очигледно, секогаш ќе инсистираме да ја играме верзијата на конзолата Мајкрософт. Во чевлите на фотографот Френк Запад, ќе мора да преживееме во трговски центар преполн со зомби до знамето три дена додека не пристигне спасувачкиот хеликоптер. Гор, црн хумор, недискретно зумирање, десетици зомби на екранот одеднаш и многу други предмети за да ги убијат на милион различни начини се основните состојки на ова Мртво воскреснување. Ја препорачуваме оваа оригинална рата да биде онаа која имаше најголемо влијание при неговото лансирање, иако е точно дека неговите продолженија нудат мултиплеер, создавање оружје и тешкотијата е подостапна. Само за хардкор гејмерите кои сакаат црева исполнети со гној.

 

Тивок рид: Разбиени спомени

Тивкиот рид разбиени спомени

Тоа е преглед на фактите од првиот и застрашувачки Silent Hill од перспектива не толку гротеска како во оригиналот, но не и за таа пријателска. Појдовната точка е иста како и во играта што ја виде светлината во старата PlayStation уште во 1999 година: Хари Мејсон, додека патувала со автомобил со нејзината ќерка Шерил, доживеа страшна несреќа на влезот на градот викан Silent Hill. Кога се освести, малото девојче исчезна без да остави трага. Во овој момент, ние мора да шетаме по улиците на градот во потрага по Шерил додека се среќаваме со други ликови, ние решаваме загатки - многу едноставни и јасно ориентирани кон употреба на Wiimote- и бегаме од суштества од ноќна мора - чија форма варира во согласност со одговорите што ги даваме на сесиите со лекарот Кауфман-. Има добро базирано сценарио и е многу интересно за оние кои го играле оригиналот и го знаат напамет. Неговите слабости лежат во малата тешкотија на енигмите и во некои транзиции кон светот на кошмарот што не завршуваат убедливи. Постојат пристаништа за PSP y PlayStation 2, но основната платформа на која е развиена Тивок рид: Разбиени спомени Беше Wii, затоа препорачуваме да ја играте оваа верзија пред конзолите на Sony.

 

Metroid Prime: Трилогија

Метроид премиер трилогија

Овој пакет обединува до три неверојатни игри направени од генијалците од Ретро студија и е една од најатрактивните компилации во целиот каталог на Wii. Верзии на Игра Коцка de Metroid премиер y Metroid Prime 2: одекнува прилагодени на Wiimote совршено, па тоа е златна можност да можете да ја играте трилогијата на ваша Wii -o Wii УЗапомнете дека нивните игри се компатибилни - ако сте ги пропуштиле првите две рати од кубната конзола. Облечен во специјалната облека на ловецот на планети Самус аран, мора да се соочиме со постојана закана од вселенски пирати покрај опасната материја phazon, способни да мутираат организми, не без да заборават на метроиди и еколошките опасности на планетите што ги посетуваме. Тие се авантури со висока компонента на истражување и многу тешки, што ќе ви дадат десетици часови игра што е тешко да се заборават.

 

Ова се нашите 10 препораки во ова трето назначување на Игри кои не треба да ги пропуштате. Се разбира, ќе имаме нови виртуелни средби со уште многу игри што ќе ви ги прикажеме или повторно ќе откриеме, тука, во Видео игри Мунди.

Повеќе информации - Игри што не треба да ги пропуштате VL2

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.