Четири комунални услуги на Google што не сте ги знаеле

Google

Google е многу повеќе од пребарувач, и вие треба да го знаете тоа. Сепак, не можеме да ги знаеме сите комунални услуги на алатките што интернетот ни ги става на располагање. Не грижете се, за тоа служат нашите колеги од „Актуалидад гаџет“, кои ја задоволуваат вашата curубопитност и ве учат како да го извлечете максимумот од вашите гаџети. Дали знаевте дека Гугл има калкулатор, преведувач, речници и многу повеќе? Па, време е да научите како да ги користитеОд истиот прелистувач, можеме да извршиме најкласични дејства со кликнување на „Пребарување во Google“. Не пропуштајте ги овие десет комунални услуги на Google што не сте ги знаеле (или ако).

И работата е што пребарувачот Гугл со текот на времето стана интелигентен. Неговиот тим за развој, исто така, се обиде да одговори на наједноставните прашања во нашиот секојдневен живот, и ова се сите функции на Google што ќе ве остават со навистина отворена уста:

Google има јавен прелистувач за статистика

Бесконечна статистика со која ќе ја задоволите содржината на вашата работа, или едноставно ќе ја задоволите вашата curубопитност за некоја тема. Пребарувајте на Google за „Јавни податоци на Google“ (Истражувач на јавни податоци на Google) и погледнете ги овие статистички податоци од најтипичните официјални извори.

Најбрзиот пребарувач за летови

Vueling

Ние секогаш ги злоупотребуваме Skyscanner и eDreams, но не знаеме дека Google има интегриран пребарувач за летови што ќе го олесни животот при организирање на нашите патувања. Ние мора да напишеме «Летови» во Google и ќе се отвори многу интуитивна алатка за споредба на цени, при првото пребарување, во кое можеме да ги внесеме најрелевантните податоци за да ги споредиме на еден поглед.

Гледајќи во небото со Google Sky

Дека „Гугл мапс“ и „Гугл ерт“ ни го олеснија животот е реалност. Но, можеби она што не сте го знаеле е дека можеме да го анализираме и небото со Гугл, за ова ќе пребаруваме «Google Sky»Во прелистувачот и ќе се отвори неверојатно мапирање на небото.

Нутриционистички компаратор

Да, спортистите и диетарите полесно ќе ја имаат оваа непозната алатка за пребарувачи. Beе можете да се храните поздраво ако извршиме пребарување како: «Колку калории има пивото?« На овој начин, точната калорична содржина на овој производ што сакаме да ја земеме ќе се отвори со првиот резултат и брзо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.