Протекоа некои детали за Samsung Galaxy A7 (2018). Екранот би бил Infinity Display

Иако е малку рано да започнеме да зборуваме за уредите што ќе ги видиме во 2018 година, промената во паметните телефони од висока класа некако треба да влијае на опсегот на средниот или горниот среден опсег. Факт е дека моделите на Samsung кои секогаш имаат тенденција да бидат први кои наследуваат технологии од висока класа се Samsung Galaxy A7, A5 и A3.

Оваа серија од јужнокорејската компанија секогаш го користи најдоброто од дизајнот и само спецификациите за да биде добар кандидат во средниот опсег на паметни телефони. Новиот Самсунг Galaxy A7 (2018) нема да биде исклучок и првите гласини за неговиот дизајн го означуваат можниот пат напред, со главната новина на екранот на Infinity Display.

Веќе рековме дека е малку рано да се видат точните детали за овие уреди кои рутински се ослободуваат за време на CES во Лас Вегас. Но, потврдата добиена од овој уред во Wi-Fi Alliance и американскиот FCC, направете да имаме податоци за тоа што може да биде предниот дел на новиот и успешен паметен телефон на јужнокорејската копарија. Запомнете дека спецификациите во овој опсег на Samsung отсекогаш биле поисплатливи отколку во другите серии, така што е можно новиот формат 18: 9 да достигне и до овие A7. Ова е сликата што протече:

Како што секогаш се случува во овие случаи, лицето задолжено за лансирање на првите слики и гласини за овој нов Samsung Galaxy A7 од 2018 година е кинеската социјална мрежа, Веибо. Од своја страна, Samsung не го коментираше ова протекување како и обично и се очекува во текот на овој месец декември да бидат откриени повеќе податоци на мрежата. Она што е јасно на сликата што го филтриравме, ја покажува технологијата Infinity Display, ќе видиме дали Samsung е во состојба да ја содржи крајната цена на овој уред. Ние ќе продолжиме да обрнуваме внимание на нив и ќе раскажеме сè во Актуелидад гаџет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.