Детална ексклузивна содржина за Grand Theft Auto V следниот генерал

GTA V

Лансирањето на Grand Theft Auto V став PlayStation 4, Xbox One y PC Нема да биде премиера на средна коса или едноставно витаминизирано пристаниште, не, Rockstar Предложено е да се изврши конверзија што го разоткрива трансгенерацискиот опортунизам и прецизно објави низа карактеристики во кои можат да уживаат редовните играчи на играта. Grand Theft Auto V en PS3 y Xbox 360 ако направат скок кон следната генерација на конзоли со шармантните Тревор и соработници.

За да ги наградат лојалните навивачи за преминот кон новата и подетална верзија на округот Лос Сантос и Блејн, за овие играчи се создадени различни ексклузивни предмети, секоја поврзана со активности дизајнирани да им помогнат да го доживеат масивниот свет на игра во нови и возбудливи начини. По скокот имате некои од новите предмети и активности што ќе бидат достапни за овие играчи.


Ви оставаме целосни и детални информации што Rockstar обезбеди преку изјава за ексклузивната содржина:

„Тој хидроавион Додо- Можеби ќе треба малку огнена моќ да се повлече оваа разноврсна класика на GTA.

Нови настани и награди
Откријте нови настани што се случуваат низ целиот свет и завршете ги предизвиците што ги претставуваат за да отклучите ексклузивни нови возила како Imponte Duke O'Death и таа класична воздушна птица во GTA, морскиот авион Додо.

Импонте Војводата О'Дит- Како што може да очекувате, првиот пат кога ќе налетате на оваа скоро неуништлива машина за сеење хаос, ќе има големи проблеми. Решете ги со главата и оваа убавина ќе биде ваша.

GTA V

Мистериозно убиство
Како Мајкл, следете трага од криптични траги за да откриете едно страшно убиство. Ставете ги парчињата заедно и ќе отклучите два филтри во стилот на Movie Noir, давајќи им на игрите со режим на приказни и фотографиите на Snapmatic, зрнестиот изглед на класичните криминалистички стари училишта.

Оружје: електромагнетната пушка и секирата
Скршете ги вашите противници со електромагнетна пушка со голема моќ и брзина. Ова воено оружје со експериментална технологија има свои предизвици за стрелање во галеријата на вашата локална продавница Амму-Нација. Или исецкајте непријатели одблизу и лични со секира.

Предизвик за фотографирање на дивиот свет
Во Лос Сантос и во округот Блејн има нови видови животни, а на Туристичката канцеларија на ЛС му треба некој да ги документира. Како Френклин, каталогизирајте уникатни видови расфрлани низ картата за да го отклучите специјалното миничество Кракен.

Сериски трки со автомобили
Победете во сет нови трки со акции на автомобили за да добиете уникатни тркачки автомобили украсени со логоа на некои од компаниите што ја прават оваа земја одлична.

Мозаици од мајмуни
Мистериозен уличен уметник слика wallsидови низ целиот град со симули инспирирани од симии. Пронајдете ги сите за да освоите нови облеки на мајмуни (достапни за сите играчи) и ексклузивна Go Go Space Monkey Blista за редовни играчи.

GTA V

Нови возила и многу повеќе
Скршете ги автопатите во Лос Сантос (и кој било друг на ваш пат) со чудовишниот камион Шевал Маршал и однесете се на небото со побрз и податлив блиц, благодарение на Xero Gas.

Исто така, ќе има еден тон нови содржини за откривање на сите играчи, нови и редовни, вклучително и а возен парк од класични GTA возила и уште неколку изненадувања дека сме планирале сами да ги откриете денот кога ќе се појави играта. И, како што веќе објавивме претходно, Тековните играчи на GTA Online на PS3 и Xbox 360 ќе можат да ја продолжат својата игра со пренесување на нивните карактери и да напредуваат без никаков проблем на платформата по избор, било да е тоа PlayStation 4, Xbox One или PC (Неопходно е да припаѓате на Социјалниот клуб) Покрај тоа, секој што има ја резервираа играта ќе добиете А. Бонус од 1 милиони УСД (500 000 американски долари за еден играч и 500 000 УСД за Grand Theft Auto Online)

Ние исто така добивме многу добри прашања од обожавателите возбудени за тоа што го имаме во продавница за играта. Подолу се дадени некои од најчестите што ги добивме и на кои можеме да расветлиме малку:

Што се случува со ексклузивната содржина на игри што ја добив кога минатата година го купив Special Edition или Collector's Edition за PS3 или Xbox 360? Дали ќе имам пристап до таа содржина на мојот PS4, Xbox One или компјутер?
Да, ако го купивте Специјалното издание или Колекционерското издание минатата година, со надградбата на една од новите платформи, овие елементи ќе бидат отклучени и автоматски достапни Овие бонуси во играта вклучуваат специјално зајакнување на способностите, испитувања на авиони со каскадери, дополнителна облека и тетоважи и пиштол од 50 калибар, пушка од пушка и чекан за борба против меле, сите за употреба во режим на единечен плеер; плус класични GTA карактери како родители и електричен автомобил од висока класа Камелион за GTA Online. Покрај тоа, ако ја пропуштивте можноста да ги добиете Специјалните или колекционерските изданија, ќе ја направиме целата содржина достапна за играчите на PS4, Xbox One и PC, да се купат со пари во игра (сопственици на оригиналните специјални и колекционерски изданија нема да потрошите пари во игра за да ги добиете, ќе бидат автоматски достапни по ажурирањето)

Може ли трансферот на напредок на карактерот GTA преку Интернет да се изврши само еднаш?
Ако го префрлам мојот лик од GTA Online на новите платформи, дали сепак ќе можам да го играм овој лик на мојот PS3 или Xbox 360?
Да, можете да го пренесете вашиот карактер само еднаш. Откако ќе го префрлите карактерот на PS4, Xbox One или компјутер, можете да продолжите да го играте на вашиот PS3 или Xbox 360, но вашиот напредок со него нема да биде споделен со ликот што го префрливте на новата верзија.

Дали PC гејмерите ќе добијат ексклузивни надградби на содржини како Додо или Војводи?
И толку многу! Содржината детално опишана погоре ќе биде достапна на сите три нови платформи за сите редовни играчи.

Овие подобрувања што се воведуваат за новите платформи, дали ќе бидат достапни и за претходната генерација на конзоли?
Огромно подобрената графика и многу други ажурирања на игри за новите верзии на Grand Theft Auto V се можни само благодарение на моќта на новиот хардвер на конзолите од следната генерација и компјутерот. Другите ажурирања, како што е претходно споменатото подобрување на содржината, се дизајнирани исклучиво за редовни играчи кои скокаат на нови платформи, така што тие нема да бидат објавени за претходните верзии. Сепак, останете во тек за повеќе ажурирања на Grand Theft Auto Online што ќе бидат достапни на сите платформи, со повеќе информации наскоро.

Дали активностите што ги создадов ќе бидат префрлени на новите платформи?
Да, сите активности што сте ги објавиле во GTA Online користејќи ја алатката за создавачи ќе се пренесат така што вие и другите ќе продолжите да ги играте на новите платформи. Сепак, имајте во предвид дека таблите за табели, Snapmatics, плејлистите и фаворитите се специфични за конзолата или системот каде што сте ги направиле, така што тие нема да бидат извезувани (фотографи на GTAV, подгответе се да направите Snapmatics со висока целосно нова резолуција).

Дали сесиите на GTA Online со 30 лица вклучуваат натпреварувачки режими како трки и натпревари со смрт?
Секако! GTA Online на новите платформи ќе поддржува 30 играчи не само во бесплатни сесии, туку и во режими на натпреварување (освен ако, се разбира, активноста што ја играте не е наменета за помал максимален број играчи). Едвај чекаме да видиме какви уникатни игри може да создаде заедницата со толку голем број играчи “.

Како што можете да видите, луѓето од Rockstar го сфаќа скокот многу сериозно Grand Theft Auto V компјутер и конзоли од следната генерација. Ако не сте имале можност да го истражите Лос Сантос со помош на трите чудни протагонисти на оваа петта епизода на GTA, ова е златна можност да уживате не само во една од најдобрите рати на франшизата, туку и во една од најдоброто песочник никогаш замислен.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)