Недела на ореол: Детален шок

 

Мајкрософт и 343 индустрии го најавуваат доаѓањето на „Halo Week: Drop Shock“, единствена можност да уживате во мноштво нови содржини „Halo 4“, како и специјални награди, промотивни цени, нова содржина за преземање и том 2 од оригиналната саундтрак . Без разлика дали сте експерт за Спартан или само што започнувате во Воените игри, мапите, музиката и промоциите на „Halo Week: Drop Shock“ ќе ги стават на дофат на раката сите алатки што вие и вашите пријатели ќе ви бидат потребни за да ја подготвите битката.

Списокот со сите детали во целост, го имате на располагање по скокот.

 

Понеделник, 8 април - Пакет мапи со замоци кои доаѓаат во Xbox во живо

Како почеток на оваа недела на славењето на Спартан, „Замокот на мапите“ паѓа на глобално ниво денес понеделник, 8 април1. Развиен од Одреден афинитет во соработка со 343 индустрии, Castle Map Pack им нуди на играчите три возбудливи мапи од средна до голема големина со кои можете целосно да ги искористите можностите за војна со возила и битки во отворен простор, оние во кои стратегијата на тимот е клучна за да излезат како победници од бојното поле.

Заедно со Castle Map Pack, 343 Industries исто така го лансираат „Конкурентскиот опсег на вештини“ (ООП), нов систем за рангирање што ги мери перформансите на играчот во воени игри соочувајќи се на него во разни натпреварувања со ривали со многу слични способности рангирајте на вашиот Halo Waypoint профил. Од 11:00 часот на 8 април до 11:00 часот на 22 април, играчите ќе можат да се тестираат со списокот на воени игри „Castle DLC“ и во случај на достигнување или надминување на нивото 35, да добијат нов ексклузивен аватар.

 

Вторник 9 април - Деби на том 2 од оригиналната саундтрак на „Хало 4“

Со цел да се постигне истиот успех како Оригиналниот саундтрак на „Хало 4“, делото на наградуваните текстописци Нил Дејвидџ, 343 Индустри сега го најавува дебито на вториот том, во соработка со 7Hz Продукција. Xbox 360 ќе подари од својот меѓународен профил на Twitter неколку кодови за преземање за ограничен број на корисници, со цел да го прослави ова лансирање. Затоа, бидете во тек со објавите на @ Xbox.

Том 2 од Оригиналниот саундтрак за „Хало 4“ вклучува вкупно 20 песни кои го доловуваат и проектираат музичкиот универзум на играта. Единаесет од овие наслови се креации на Нил Давидџ, додека 8 од нив припаѓаат на композиторот 343 индустрии Казума innинучи. Саундтракот вклучува и сопствено толкување на Казума на легендарната „Никогаш не заборавај“ од „Хало 3“ од Мартин О’Донел и Мајкл Салватори. Песните во том 2 следат според хронолошки редослед, според нивниот изглед во играта, така што корисникот ќе може да почувствува кога ги слуша дека се транспортираат директно во светот на „Хало 4“.

Волумен 2 на саундтракот „Хало 4“ ќе биде достапен од 9 април во www.halo4soundtrack.com

 

Среда, 10 април - рангирајте го Спартан со дополнителни предизвици за XP

343 Индустри е решена да ја загрее конкуренцијата со нови Екстра XP предизвици за време на „Хало недела“, така што вие и вашите пријатели ќе можете брзо да го зголемите рангот на вашиот Спартан играјќи онлајн.

Со 14 дневни и 6 неделни предизвици, играчите ќе имаат можност да заработат дополнително искуство со поени, натпреварувајќи се во кој било режим „Хало 4“, било да се тоа воени игри, спартански опции или режим на кампања. Овие предизвици се специјално дизајнирани за „Halo Week: Drop Shock“ со цел да се наградат корисниците со повеќе XP отколку во стандардните предизвици. Дневните предизвици ќе се одвиваат еднаш дневно во текот на целата недела, затоа бидете во тек и освојувајте што повеќе.

 

Четврток, 11 април - Ден на Спартан Опс со посебен цртеж

Неделата на ореол не би била комплетна без ден специјално посветен на реномираните Спартански опера. Без разлика дали играат соло или ко-операција со до тројца пријатели, играчите можат да го истражуваат секој агол на Реквием преку поглавја наменски и да ги отклучат тајните на мистериозниот свет на Предвесникот. Почнувајќи во 11:00 часот на 11 април и завршувајќи во 11:00 часот на 21 април, играчите кои ќе завршат 5 мисии на Спартан Опс ќе заработат ексклузивен аватар.

Фановите исто така ќе можат да ги преживеат своите омилени мисии од Првата сезона на Спартан Опс, прифаќајќи ја од првата епизода, за време на „Хало недела: пад на шокот“.

 

Петок, 12 април - Се продава содржина за преземање „Хало 4“, на Xbox LIVE

И ако сè уште го немате War Pass Map Map или двата нови пакети Map, во петок можете да ги купите овие содржини за преземање „Halo 4“ по намалена цена. Ценовникот е како што следува:

Wargame Maps Pass: 1600 Microsoft Points (првично 2000)

Пакет Crimson Map: 600 поени на Мајкрософт (првично 800)

Пакет Majestic Maps: 600 поени на Мајкрософт (првично 800)

Xbox 360 преку своите социјални мрежи ќе ја прослави „Halo Week: Drop Shock“ со томбола, затоа не двоумете се да ги следите нивните профили на Twitter yFacebook ако сакате да освоите аватари и ексклузивна содржина.

Повеќе информации - Хало 4 во МВЈ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.