Дефинитивен водич за да го видите целиот фудбал оваа година во Шпанија

Фудбалот стана Светиот грал на многу компании кои нудат аудиовизуелни содржини во Шпанија, и покрај фактот што Мовистар даде неколку изјави со кои посочи дека оваа година ќе се оддалечи од понудата за телевизиски права на фудбалот во Шпанија, ние го откривме апсолутно спротивното, а тоа е дека има стекнато скоро исклучиво поголем дел од содржината. Бидејќи оваа година фудбалот стана малку комплициран од гледајте на ТВ преку Интернет, ние ќе ви го донесеме конечниот водич за тоа како да ја гледате Ла Лига Сантандер; Лигата 1,2,3; Лигата на шампионите и секако Лигата на Европа.

Кои игри можам да ги гледам бесплатно и кои се плаќаат?

Оваа година имаме нова опција, а тоа е дека Гол, спортскиот канал во слободен воздух што се емитува преку Дигиталната терестријална телевизија во Шпанија, ќе емитува натпревар од ЛаЛига Сантандер Отворено и целосно бесплатно, се разбира, ниту еден од овие два натпревари не смее да вклучи ниту еден тим што е дел од европските натпреварувања, односно Лигата на шампионите или Лигата на Европа на УЕФА. Затоа, заборавивме да ги гледаме ФК Барселона, Реал Мадрид ЦФ, Атлетико де Мадрид, Валенсија ЦФ, Реал Бетис Баломпие, Вилареал ЦФ и Севиillaа ФК во Гол. Сепак, BeIN Sports ќе продолжи да нуди до осум натпревари неделно, вклучително и еден од ФК Барселона или Реал Мадрид

Од своја страна, како и за ЛаЛига 1,2,3 (Шпанска втора дивизија), Гол исто така ќе емитува по два натпревари отворени секој ден, прилагодувајќи се на распоредот и соодветноста на специфичната публика. Но, тоа не е сè од Копа СМ Кралот на Шпанија Својата игра ќе ја има и на отворено емитување преку истиот канал, а тоа е дека Гол успеа да ја зачува loveубовта на оние fansубители на фудбалот воопшто или кои едноставно обично немаат можност да го гледаат својот тим на телевизија.

Од своја страна, Лигата на шампионите Е се емитува исклучиво преку платената телевизија Movistar или други алтернативи со други компании што произлегуваат како резултат на договори. Истото се случува со Лигата на Европа на УЕФА, што ќе се емитува преку каналите достапни на Movistar, и покрај фактот што Mediapro уверува дека ќе емитува некои игри на канал што допрва треба да се утврди. Најлесно би било да се склучи стапката што оставаме на овој линк.

Од своја страна, ако сакаме да видиме меѓународен фудбал Можеме да уживаме и во Премиер лигата, во Бундеслигата и во Лига 1. на каналите на Мовистар. Додека италијанската Серија А е ограничена на клиенти од Серија А Пас, погледнете на овој линк.

Каналите за гледање на Лигата на Сантандер

Во BeIN Лалига Laе можеме да гледаме осум натпревари на секој ден во Лалига Сантандер, кој секогаш ќе вклучува еден од ФК Барселона или Реал Мадрид, покрај првиот натпревар „Класико“ што ќе се игра во првото коло од Лалига Сантандер. Покрај тоа, BeIN LaLiga ќе ги додаде сите натпревари на Копа СМ Ел Реј де Еспања освен оној што се емитува бесплатно на каналот Гол, како и полуфиналето и финалето што исто така ќе се емитуваат бесплатно. Имаме неколку алтернативи, можеме да ја видиме BeIN LaLiga во овие понуди од Movistar, Vodafone, па дури и BeIN Connect.

Слободен фудбал

Од своја страна, „Мовистар +“ резервира на својот канал „Ел Партидазо“, една игра неделно што се смета за најдобра игра во ЛаЛига Сантандер, генерално ќе вклучува Реал Мадрид ЦФ или ФК Барселона, канал што може да се купи и на Movistar + и на Orange и Jazztel. Конечно се сеќаваме на тоа каналот Гол ќе емитува отворена игра за секој ден.

Каналите за гледање на Лалига 1,2,3

Исто така, втората шпанска дивизија е на каналот Лалига 1,2,3 кој ќе емитува 10 натпревари од таа лига секој ден, овој канал е достапен и на Мовистар + и на портокал, Водафон и на платформите BeIN Connect. Тоа е единствениот начин да се избере да се следат натпреварите од Лалига 1,2,3, надвор од двата натпревари што каналот Гол ги емитува отворено.

Каналите за гледање на Лигата на шампионите и Лигата на Европа

Да ја видам Лига на шампиони во Шпанија мора да одиме задолжително на каналот Мовистар во Лигата на шампионите, кои ќе ги пренесуваат сите натпревари од Лигата на шампионите, како и натпреварите од Лигата на Европа. Вреди да се спомене дека „Мовистар“ исто така ќе го искористи овој канал за пренос на натпреварите од Премиер лигата, Бундеслигата и Лига 1. Како и во други прилики, „Мовистар“ и „Портокал“ се омилените провајдери за уживање во овие канали, кои и покрај тоа што го имаат исклучиво „Мовистар“, ги има отстапено преку договори на ривалски компании.

Цените и натпреварите достапни во секоја компанија

Овие се сите методи на конечниот водич за да можете да гледате фудбал во Шпанија без да пропуштите ништо. Без сомнение, најкомплетниот пакет го нуди Movistar + додека оние на Orange и Jazztel исто така ни овозможуваат да го видиме целиот фудбал, иако правиме малку покомплексна сметка бидејќи додаваме различни модули. Јасно е дека фудбалот е важно тврдење за привлекување клиенти за телефонски услуги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.