Дали iPhone 7 засекогаш ќе го изгуби физичкото копче за дома?

iphone7-дома-копче

Близу сме до месец август и гласините и протекувањето информации за можниот нов iPhone 7 се по ред на денот. Очигледно овој нов модел на iPhone мора да има нешто ново што ги тера корисниците да сакаат да го обноват својот iPhone, а оние што немаат сакаат да го купат. Вистината е дека гледајќи ги гласините за дизајнот на новиот iPhone 7 не веруваме дека тоа е можно и дизајнот на задниот дел е практично ист со сегашниот модел кој веќе доаѓа од iPhone 6 и 6 Plus, но a се појавува нова гласина на сцената: Дали iPhone 7 засекогаш ќе го изгуби физичкото копче за дома?

Се чини дека некои гласини укажуваат дека копчето на новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus може да биде капацитивно во најчистиот стил на некои Android, но сите овие се гласини и дебати кои постојано се појавуваат и исчезнуваат од медиумите и социјалните мрежи. Ова е твитот од @onleaks во кое ние зборуваме прецизно за ова физичко копче или едноставно обучено:

Пред новиот модел на iPhone 7, чекаме пристигнување и на други паметни телефони (покрај оние што се презентираат) вклучувајќи го и следниот Samsung Galaxy Note 7 за кој има само 6 дена да бидат претставени, но вестите за новиот iPhone не заминува за да дојде до мрежата и ова е една од оние новости што доколку не се исполни во следната верзија на предводникот на Apple, скоро сигурно ќе го стори тоа во следната верзија. ќе биде завршен 10-годишниот живот на iPhone и се очекуваат многу промени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.