Дигитална хартија, нова електронска тетратка за мастило на Sony

Ова е рампа за е-мастило од 1-3 инчи во кои можеме да читаме белешки, да креираме свои PDF-датотеки, зумирање или нешто едноставно како земање рачно напишани белешки. Ние исто така можеме да пренесуваме документи, датотеки, обрасци, итн., Помеѓу нашиот паметен телефон со оперативни системи Андроид и iOS, за ова ја користиме апликацијата Sony Digital Paper Mobile.

Оваа дигитална тетратка е навистина мала, благодарение на неговиот електронски екран со мастило, ни овозможува да поминуваме часови читајќи и пишувајќи, така што нема да имаме изговори да не го користиме. Исто така, благодарение на намалените тежина од само 240 гр му овозможува на корисникот да го носи каде било удобно и без проблем.

Sony има сличен 13.3-инчен дигитален лаптоп кој лансираше за истите датуми минатата година (моделот наречен DPT-RP1), но тоа е малку потежок и поскап од оној што штотуку беше претставен, исто така по големина скоро што моделот од 10,3 инчи повеќе нè убедува, што е 25% полесни Ова се некои од функциите што ги дозволува овој нов лаптоп на Sony:

  • Снимајте екран и прегледајте ја содржината на екранот на проектор или од поврзан компјутер или Mac
  • Тоа овозможува избор на страницата на која сакаме да одиме од документ без да одиме еден по еден, исто така можеме да зумираме каде било на екранот
  • Можеме да создадеме свои форми со менијата и да напишеме во PDF формат за да ги увеземе каде сакаме
  • Сите страници на кој било документ, книга или статија се прикажани со оптимизиран сооднос на тетратката

Додадете 16 GB внатрешна меморија, Wi-Fi конекција и игла. Во овој случај, она што најмалку ни се допаѓа е цената на производот и е дека иако е точно дека се соочуваме со интересен производ за специфичен вид на корисник, цената се искачува на 599,99 УСД и затоа може да биде скап производ за многумина.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.