Добијте бесплатен танц во Fortnite со заштита на вашата сметка

Фортните битката Ројал

Во последните месеци, gameвездената игра на сите платформи е Fortnite, игра што дел од неговиот успех се заснова на фактот дека тој е достапен за преземање целосно бесплатно и каде сите играчи се соочуваат под еднакви услови, оставајќи ги настрана вештините што ги има секој.

Една од особеностите на Fortnite, сакајте ги сите естетски подобрувања што ги имаме на располагање, ги наоѓаме во танците, некои танци кои се сензација кај најмладите. Момците на Epic Games сакаат нашата сметка да биде ослободена од хакери и да нè охрабрат да ја заштитиме со автентикација во 2 чекора, тие ни нудат потполно бесплатен танц.

Автентикацијата во два чекора е денес најбезбеден начин за заштита на нашата сметка, бидејќи секој пат кога ќе се најавуваме, серверите на Epic Games ќе ни испратат код со 6 цифри што мора да го внесеме пред да го завршиме најавувањето откако ќе ги внесеме корисничката сметка и лозинката, на овој начин практично е невозможно да сме украдени сметка бидејќи тие мора да имаат пристап до нашата сметка за е-пошта, не само нашата сметка за „Епски игри“.

Како да добиете бесплатен танц во Фортнит

 • Пред сè, мора да пристапиме до веб-страницата на Епски игри преку следниот линк.
 • Следно, кликнете на Лозинка и безбедност.
 • Потоа се упатуваме нагоре Овозможете автентикација по е-пошта

 • Во тоа време, ќе добиеме во нашата сметка за е-пошта шестцифрен код, број што мора да го внесеме во прозорецот што го покажа. Потоа кликнете на Продолжи.

 • Откако ќе го внесеме шестоцифрениот код што го добивме по е-пошта, ќе се прикаже порака со која ќе нè информира автентикацијата за е-пошта е овозможена.

Да уживаат во нов танц наречен Буги Даун, ние само треба да ја водиме играта. Во тоа време, Fortnite ќе не извести дека веќе имаме нов танц поврзан со нашиот карактер.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.