Набавете повеќе конвертор на валута за различни уреди

Конвертор на валути

Конверторот на повеќе валути може да биде корисен за секого и во одреден момент, ако сме од оние луѓе кои посетуваат различни онлајн продавници со цел да набават некаков вид производ. Со оглед на тоа што Божиќните датуми се многу блиски, оваа ситуација е уште понагласена во различни делови на светот, бидејќи посетата на овие типови средини ќе не присили да мораме да се справуваме со различни валути, кои можеби не ги знаеме во целост.

Бидејќи еврото, доларот, фунтата и неколку други валути имаат тенденција да варираат дневно (а понекогаш и секоја секунда), практично е невозможно да се знае девизниот курс помеѓу секоја од нив, па затоа некој вид конвертор повеќекратни монети; во оваа статија ќе ги споменеме неколку алтернативи како компилација, каде што специјално ќе бидат адресирани некои посветени на мобилни уреди со Android и други персонални компјутери.

Конвертор на повеќе валути за персонални компјутери

Тоа е начин да се каже, бидејќи во реалноста што ќе го препорачаме во овој прв дел од статијата во однос на конверторот повеќекратни монети, тоа е за веб-апликација, како и gadget; во првиот случај, веб-апликацијата може да се користи на кој било вид персонален компјутер, потребен е само добар прелистувач на Интернет, исто како можат да бидат Google, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera или кое било друго што е по ваш избор. Постапката што треба да се следи е како што следува:

 • Внесуваме веб-апликација «Конвертор на валута», врска што ќе ја најдете на крајот од статијата.
 • Findе најдеме пријателски интерфејс што е лесен за препознавање од корисникот.
 • Во опцијата «од»Ние мора да го конфигурираме типот на валута чија вредност ја знаеме.
 • Во опцијата «Кон»Наместо тоа, треба да го поставиме типот на валута во која сакаме да се конвертираме.
 • Во "Кол»Наместо тоа, ќе мора да ја поставиме вредноста на трансакцијата што сакаме да ја истражиме.
 • Во истиот овој интерфејс на веб-апликацијата можеме да видиме некои «Две стрели»Вертикали, што ќе ни помогне да го превртиме типот на валута« извор-дестинација ».

конвертор на валута 01

Бидејќи е веб-апликација, предлогот што го споменавме може да се изврши на кој било вид платформа, било да е тоа Виндоус, Мек или Линукс. Следната алтернатива што ќе ја споменеме е ексклузивна за Виндоус 7, оперативен систем на Мајкрософт кој започна да ги интегрира добро познатите гаџети и дека сега овие елементи се отсутни во Виндоус 8. За да можете да го користите овој елемент, само:

 • Треба да кликнеме со десното копче на глувчето на работната површина.
 • Од прикажаните контекстуални опции, ние ја избираме онаа што вели Gadget.
 • Windowе се појави нов прозорец со неколку гаџети, од кои ќе го избереме оној што вели „Валута“.

конвертор на валута 04

Овој gadget ќе биде сместен по можност кон десната страна од нашата работна површина на Виндоус, мора корисникот да го прилагоди видот на изворот и девизната валута; прикажаните вредности таму ќе се ажурираат во реално време, што е голема предност и погодност за оние кои живеат во овој свет на валути.

Конвертор на повеќе валути за Android

Без оглед дали имате мобилен телефон или таблет Андроид, во продавницата Google play можете да го добиете ова конвертор повеќекратни монети, постојат 2 добри алтернативи за домаќин.

конвертор на валута 02

Интерфејсот на секоја од овие апликации е доста привлечен, каде што има и опции за поставување на изворната валута, како и дестинацијата.

конвертор на валута 03

Сликата што ја поставивме погоре се однесува на една од овие Андроид апликации, што е можеби најцелосната заради обезбедување на мала дополнителна лента, каде има броеви на кои можете лесно да напишете ставете ја вредноста што сакате да ја дознаете во друга валута. Во секој случај, која било апликација за Android да одлучите да ја инсталирате на вашиот мобилен уред, може да се каже дека овие 2 алтернативи можат да ја задоволат секоја потреба да бидете свесни (информирани) за тоа што се случува во светот и во секоја од овие валути.

Повеќе информации - Извршете различни типови на апликации во Google Chrome

Веб-страници - Веб-апликација, Калкулатор на валута, Конвертор на валути


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.