Добијте 140 GB складирање во облак потполно бесплатно

140 GB простор во облак

Ако некако, просторот за складирање во облакот што можеме да го имаме Возете со Google o en OneDrive со Microsoft Тоа е нешто што дојде да нè задоволи, исто брзо ќе истече ако сакаме да бидеме домаќини на голем број датотеки во нив.

Поволно за нас, не само Гугл или Мајкрософт можат да понудат различен простор за складирање во облакот, бидејќи има неколку други услуги што можат да ни помогнат со многу повеќе и без да мора да плаќам апсолутно ништо дополнително. Во моментов ќе споменеме што нуди Мајкрософт според промената на плановите, иако ние исто така ќе предложиме можност за купете 140 GB целосно бесплатно, мораше да следи само неколку трикови за да може да биде доверител на овој голем обем.

Она што Мајкрософт ни го нуди во моментот како простор за складирање во облакот

Да бидеме малку демократски, во овој момент ќе споменеме што понуди „Мајкрософт“ за оние кои сакаат да ги користат своите услуги за складирање во облакот, иако исто така предлагаме да ги разгледате вестите во кои е направено малку поизразено случај.

нови цени на OneDrive

На горниот дел поставивме слика, која припаѓа на лична сметка на Hotmail; Самиот факт да ја имаме оваа услуга може да биде голема предност ако сме паметни кога станува збор за тоа искористете го тоа за да добиете повеќе простор за складирање, нешто за што ќе разговараме подоцна со другиот систем каде што првично можете да заработите 140 GB простор за складирање и да растат што е можно повеќе додека не достигнете 1 ТБ, сето тоа бесплатно.

Она што Мајкрософт го нуди во моментов е а простор од 15 GB, целосно бесплатен, откако се прошири од 7 GB понудени претходно. Ако сакате да знаете кој пакет го имате во моментов со Microsoft, ви предлагаме да ја извршите следната операција:

 • Започнете го вашиот интернет прелистувач.
 • Сега најавете се на Hotmail.com (или Outlook.com) со соодветните акредитиви.
 • Одете на следниот линк.

Со сигурност дека ќе можете да се восхитувате на сликата многу слична на онаа што ја покажавме во горниот дел, каде што специјалната понуда што ја предлага Microsoft за сите што ја имаат оваа сметка на Hotmail и секако, Услуга за складирање на облак OneDrive.

Откако ќе ги прегледате информациите на тој екран, можеби ќе треба да се запрашате ако 15 GB што Мајкрософт ги нуди бесплатно, е доволно за да може да биде домаќин на голема количина на информации што ги имате сега на вашиот компјутер и мобилни уреди. Земајќи го во предвид тоа Мега нуди 50 GB простор за складирање исто така бесплатно, можеби е погодно да се претплатите на неа за да уживате во оваа придобивка.

Сега, ако сметате дека 50 GB простор за складирање облак е фасцинантен, Што би помислиле да достигнете скоро три пати поголема од таа вредност? Па, тоа е она што ќе се обидеме да го направиме сега, ова преку дополнителна услуга во која првично ќе имате 100 GB од овој простор.

 • Започнете го вашиот интернет прелистувач.
 • Преминете на веб-страницата на SurDoc.com и отворете бесплатна сметка со нив.
 • Автоматски ќе имате 100 GB простор за складирање во облакот потполно бесплатно.

140 GB облак простор 01

Во суштина тоа е единственото нешто што треба да го направите, имајќи излезете и потоа започнете ја сесијата повторно. Во тоа време, на корисникот на оваа услуга за складирање облак ќе му биде соопштено тоа споделете го вашето искуство на социјалните мрежи на: Google+, Facebook, Twitter и LinkedIn. Со извршување на секоја од овие задачи, ќе заработите 10 GB потполно бесплатни за секоја социјална мрежа (вкупно, дополнителни 40 GB).

140 GB облак простор 02

Дали сакате да имате повеќе простор за складирање во облакот? Сите ние би сакале да имаме многу повеќе, да можеме да предложиме како трик за да го пробате, фактот на можност да отворите сметка во услугата со секоја од сметките за е-пошта што ги имате. Ако имаме 10 од нив, тогаш може да имаме вкупно 1 ТБ (одделно). Сега, ако сите овие сметки за е-пошта се од Hotmail или Outlook.com, би можеле да ги споите во едно (проверете ја статијата каде што ве учиме како да го направите тоа), со што автоматски би можеле да го имате целиот простор за управување од една сметка на Hotmail.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.