Додатоци што не можете да ги пропуштите да го завршите летото [SWEEPSTAKES]

Летото веќе има околу еден месец, па мора да размислиме да го искористиме максимално, рутината брзо ќе се сврти кон нас, па затоа мора да го искористиме секој момент како да е последен. За да ги овековечиме овие моменти и да останеме секогаш поврзани со оние што ни се најблиски, ние обично ги носиме мобилните телефони со нас и дека во овие времиња на вода и нуркање е опасно, нели? Ви донесуваме колекција додатоци кои не смеете да пропуштите да ги завршите ова лето и да го извлечете максимумот од Cellularline. Исто така, ќе ги играме сите, па добро е време да влезете и да учествувате, што мислите?

Заштитете го вашиот мобилен телефон со корица

Започнуваме со основните работи, куќиштето за мобилен уред, сега кога сме во флип-апостолки и кратки шорцеви, не е невообичаено нашиот скапоцен телефон да падне од џеб. Затоа е важно да го имате добро заштитено, а Целуларлин го знае тоа некое време. Оваа силиконска футрола совршено се придржува до дизајнот на вашиот паметен телефон, притоа нудејќи а целосна заштита за вашите агли, рабови и пристаништа. Внатрешноста се одликува со мек и отпорен на гребење слој од микрофибер, додека надворешната завршница е направена од а мек материјал на допирСЕНЗАЦИЈА е достапен во сина, црна, розова и црвена боја за iPhone 7, 8, X и XS.

Овој случај неизбежно нè потсетува на сопствената силиконска кутија на Apple и претставува неколку прилично добри градежни материјали. Тој е густ, отпорен и не се лизга, го покрива и долниот дел од уредот така што нема да најдеме неочекувани гребнатини на рамката. Слотовите за врските и камерата се направени правилно, а исто така, во врска со последниот, тој е добро заштитен бидејќи спречува да се лизне на површините.

Водоотпорна футрола за да не го навлажнете телефонот

БРАН ВОЈАГЕР Тоа е совршена водоотпорна футрола за да го користите вашиот паметен телефон на плажа во целосна безбедност и удобност, заштитувајќи го од вода, песок и сончање. Неговиот мек и ултралесен материјал ви овозможува да го користите паметниот телефон на удобен и податлив начин, без да ја изгубите чувствителноста на екранот. Има IPX8 сертификат, кој гарантира хидроизолација длабока до 20 метри. Освен заштеда на вашиот мобилен телефон, ако случајно се натопите, тоа ви овозможува да направите одлични фотографии под вода. Вклучува цврста лента за зафат на грбот, така што селфињата излегуваат совршени. Voyager Wave е компатибилен со мобилни телефони до 5,7 ”без оглед на производителот.

Овој капак ќе можеме да го набавиме и во сина, розова и секако црна боја. Можете лесно да комуницирате со екранот и да фотографирате, тој исто така има јаже против загуба. Дефинитивно… зошто да ризикувате да го навлажнете уредот ако е тотално непотребен? Затоа препорачувам употреба на овие корици кога одиме на плажа и базен, бидејќи Тоа не само што ќе не заштити од вода, туку и од прашина, толку честа во овие средини и што ги прави конекторите и копчињата фатални.

Најдобрите фотографии со вашиот селфи стап

Со Компактен стап за селфи од мобилната линија може да направите селфи многу удобно благодарение на неговото 11.5 см долг кога е преклопен. Покрај тоа, нема да имате единствен кабел помеѓу тоа благодарение на неговата технологија Bluetooth 4.0. И, ако тоа не беше доволно, тоа е компатибилен со оперативни системи Андроид и iOS.

Како да учествувате во томболата:

Лесно, ве покануваме да го внесете ова видео на нашиот канал на YouTube и да ставите „Јас учествувам“ во коментарите. Следната сабота, 31 јули 2019 година, ќе ги именуваме победниците на нашиот Твитер (@agadget) и ние ќе ви ја испратиме наградата што ја добивте: селфи стап, водоотпорна футрола или футрола за iPhone X / XS. Не размислувајте за тоа повеќе, ждрепката е тотално бесплатна, да, тоа е национално реми, во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.