Сега е во продажба новиот Doogee S98 Pro: паметниот телефон со термичка слика и ноќно гледање

Doogee S98 Pro

El Doogee S98 Pro Тој е еден од најотпорните телефони и со навистина атрактивен дизајн. Доколку го чекавте овој смартфон, наскоро ќе можете да го имате во ваши раце, бидејќи истиот е пуштен во продажба денес, 8 година, а доколку сакате, можете да видите повеќе детали овде, во Официјална страница на S98 Pro. Таму ќе можете длабински да ги знаете сите детали, но веќе предвидовме дека се работи за навистина импресивен мобилен уред, необичен, кој на многу начини ги надминува конвенционалните дизајни.

Doogee S98 Pro е заштитен да издржи удари и падови, како и да има завиден и многу впечатлив хардвер. На пример, имате камера од 20 MP ноќно гледање со способност за термичка слика за да можете да видите се што ви треба во најтемните ноќи. Ќе се чувствувате како вистински Предатор со него со неговиот InfiRay Dual Spectrum Fusion, со попаметен алгоритам, кој не само што нуди термичка визија, туку и го прави со двојно поголема резолуција од неговите најблиски конкуренти и на 25 Hz. Но, тоа не е се , Таа камера е комбинирана и со друг сензор со висока дефиниција од 48 MP од брендот Sony.

Технички спецификации на Doogee S98 Pro

ноќно гледање и термална камера

Дополнително, новиот Doogee S98 Pro не е само робустен мобилен со добра камера, туку крие и огромна батерија, така што автономијата трае многу часови без да се грижите за полнење. Поточно, има батерија од 6000 mAh Li-Ion со поддршка за брзо полнење на 33W и исто така безжично полнење на 15W.

Од друга страна имаме голем екран, со a Панел на допир од 6.3 инчи и FullHD + резолуција. Овој панел е заштитен од удари и гребнатини со технологијата Corning Gorilla Glass, за да ги издржи најекстремните услови. Покрај тоа, тој е дизајниран и да работи надвор, отпорен на вода и други неповолни временски фактори за да можете да го земете како ваш придружник на патување за планинарење, преживување, работа или што и да ви одговара.

Под куќиштето имаме а MediaTek Helio G96 SoC, со моќен повеќејадрен процесор и графички процесор, како и придружен со не помалку од 8 GB DDR4 RAM и 256 GB складирање што може да се зголеми до 512 GB благодарение на неговиот слот за microSD картичка како што може да се види на официјалната страница .

Има и сертифицирана IP заштита, со водоотпорност дури и потопувајќи ја до длабочина од 1.5 метри без да претрпи оштетувања. Добро делува и против млазови вода и преживува екстремни услови благодарение на неговата сертификат за воено одделение MIL-STD-810H што ја докажува неговата доверливост и робусност. Без сомнение одличен производ за употреба од врати до надвор.

Во однос на поврзувањето, тој вклучува NFC, 4G и компатибилност со мрежите за локација GPS како што се BeiDou, GLONASS, GPS и Galileo. Покрај тоа, избраниот оперативен систем не може да биде понов, бидејќи тоа е Андроид верзија 12.

Каде да се купи и по која цена

водоотпорен DOogee S98 Pro

Конечно, треба да знаете дека новиот Doogee S98 Pro не е скап терминал, има прилично добра цена. Чини околу 439 УСД, а сега е достапен низ целиот свет по цена од 329 долари во првите 5 дена. Ако го сакате, можете да го добиете уште поевтино за првите 100 купувачи, кои можат да го однесат дома за само 299 долари, што е прилично зделка. Можете да го најдете кај продавачите како AliExpress, doogeemall, лен, итн.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.