Достапна за секого новата верзија на системот macOS Sierra 10.12.1

макос-сиера-10-12-1

Apple ја има машинеријата на полн гас и денес тие објавија ажурирања и на iOS и на macOS. Системот што нè засега е тој на Mac и затоа ве известуваме дека веќе го имате на располагање првото ажурирање на системот macOS Sierra неодамна објавен на компјутерите на компанијата „Каснато јаболко“. 

Зборуваме за тоа што Apple им го овозможи на сите корисници нова верзија macOS Сиера 10.12.1 со кој се коригираат грешките и се подготвува истата за пристигнување на нови Macs следниот четврток. 

Apple им ја стави на располагање на корисниците новата верзија на својот систем, macOS Sierra 10.12.1, што ја подобрува компатибилноста, стабилноста и безбедноста на Mac. Во информациите за преземање, Apple го известува следново:

 • Додадете автоматски паметен албум во апликацијата Фотографии за фотографии со ефект на длабочина направен со iPhone 7 Plus.
 • Ја подобрува компатибилноста со Microsoft Office кога користите папки iCloud Desktop и Documents.
 • Се обраќа на грешка што може да спречи ажурирање на поштата кога користите сметка на Microsoft Exchange.
 • Поправа грешка што предизвика погрешно да се залепи текст кога се користи универзалната табла со исечоци.
 • Ја подобрува веродостојноста на автоматското отклучување со Apple Watch.
 • Ја подобрува безбедноста и стабилноста на Safari.

Како што можете да видите, ова се подобрувања што треба да ги инсталирате што е можно побрзо, затоа не трошете време и влезете во продавницата за апликации Mac за да започнете да ја инсталирате новата верзија на macOS Sierra и да го одржувате вашиот компјутер ажуриран. Сигурни сме дека цревата на ова ажурирање веќе ги вклучуваат вестите што ќе се видат на новите Mac следниов четврток. Ајде да видиме колку време им е потребно на развивачите да ги пронајдат. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.