Dragalia Lost, првата игра за мобилни телефони на Nintendo оваа година

Ројтерс и Нинтендо штотуку ја објавија веста за тоа која ќе биде првата игра на Нинтендо за мобилни уреди со оперативни системи iOS и Android, Dragalia Lost. Оваа игра ќе пристигне првиот од јапонската фирма за оваа 2018 година и ќе биде лансиран прво во Јапонија, Тајван, Хонг Конг и Макао, пред да стигне до Америка и Европа.

Се чини дека нема премногу брзање за лансирање нови наслови и навистина Nintendo секогаш делува на ист начин во новите изданија, тие никогаш не се во брзање. Најновите издадени наслови се Super Mario Run, Animal Crossing или Fire Emblem Heroes, сега следната ќе биде Изгубена Драгалија.

Објавено, но нема официјални датуми

Без сомнение, оваа нова игра го има целиот јапонски стил и можно е да стане нов успех на компанијата откако ќе биде објавена за мобилни телефони, но во моментот нема официјален датум. Она што не ни е јасно е кој од двата наслови ќе пристигне претходно, ако е ова ново Изгубена Драгалија или претходно најавената Марио Карт турнејаВо секој случај, ова се две многу различни игри, па затоа не веруваме дека влијае на корисниците кои очекуваат едната или другата.

Nintendo влезе во светот на игрите за паметни телефони доцна бидејќи сите веќе подолго време бараат свој придонес во овој сектор, но вистина е дека малку по малку прави дел од големата торта што е онаа на мобилните игри. iOS и Android се избраните системи за вашите изданија и во овој случај ќе биде исто.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.