Затвора драмски часовник, еротското списание што ги меша Плејбој и Овервоч

Не е прв пат да мора да мешаме еротизам и Overwatch, популарната игра Blizzard стана успех на веб-страниците како на пр. PornHub. Како и да е, се чини дека Blizzard, развивачот на оваа видео игра на која се повикуваме, не ужива во ова издание како нас. Пред извесно време се роди Плејвоч, еротско списание кое пародираше и на Овервоч и на митскиот ПлејбојСепак, Blizzard доволно кажа и принуди да го затвори гореспоменатиот магазин, кој беше отфрлен како чуден феномен, но и контроверзен.

Драмски часовник е роден како корица без повеќе, тие се создадени од Манусоги и објавени на ДевијанАрт, сепак, јавноста толку многу се допадна што веб-страницата Overpog започна да ги користи овие корици за да илустрира статии што се однесуваат на ликовите од видеоигрите со содржина создадена од самите обожаватели и дека огромното мнозинство се состоеше од полу-голи портрети на гореспоменатите ликови. Но, сонот не траеше доволно долго, Плејвоч се затвора веднаш откако остави изјава на својата веб-страница.

Започнавме пред неколку месеци со цел да им дадеме на навивачите на Overwatch нов начин да уживаат во играта и да создадат место каде што уметниците и писателите ќе можат да ја споделуваат својата работа со заедницата. Целиот тим на Плејвоч сака да ви се заблагодари за поддршката. Задоволство беше да се сретнам со сите вас и со нетрпение очекуваме да обезбедиме новости за иднината на публикацијата веднаш штом ги имаме.

Силата на една голема компанија како Blizzard падна на оваа мала публикација, која исто така ја направија навивачите и без скоро никаква добивка. Дефинитивно, порнографијата и видео игрите во последно време имаат премногу блиски односи.а компаниите сакаат да ги постават границите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.