Друга новина што ја лансираше Sony, Xperia Touch

Утрово присуствувавме на настанот Сони во рамките на MWC во Барселона и вистината е дека покрај трите нови уреди лансирани и презентацијата на обновената Sony Xperia Ear, брендот ги изненади ранобудниците со нов тактилен проектор . Да, не зборуваме за проектор кој едноставно емитува слики на масата, зборуваме за проектор кој има Андроид како оперативен систем и можеме да пишуваме, да играме, да се движиме или да скролуваме низ сите апликации директно од сликата што ја проектирате на табелата.

Xperia Touch, Тоа е проектор што може да биде директно таблет и неговите спецификации се едноставни, но доволни за да му дадат на корисникот одлично корисничко искуство. Утрово успеавме да го тестираме и веќе потврдувам дека работи навистина непречено и како што сме навикнати да користиме уреди за допир, вие лесно го контролирате. Тој е способен да проектира слики директно на wallидот за преглед на содржина (достигнувајќи 80 ″), но очигледно ќе ги изгубиме функциите на допир, во оваа смисла можеме да ги користиме во HD резолуција со големина од 23 инчи на маса и работи совршено добро.

Што се однесува до внатрешниот хардвер на овој Xperia Touch, мора да разјасниме дека е инсталиран Android 6.0 Marshmallow, има 32 GB внатрешна меморија и 3 GB RAM меморија. Како што ни рекоа пред неколку часа на штандот на Сони, овој уред во моментов нема да добие ажурирање на софтвер. Во секој случај, она што го имаме на маса е моќен проектор за различни функции со технологија на допир на 60 FPS.

Има автономија од 60 минути, димензии 69х133х143 см, има влез microUSB, USB Type C, HDMI Type D, Miracast, додајте ваш сопствен звучник и 13 мегапикселна камера за видео повик. За време на тоа што го „понижавме“ на нормална маса и го сакавме затоа што е навистина стабилно и функционално, никогаш не пропадна. Сони ни стави мало видео (нешто необично на маса) како свириме на Овошен нинџа, навигација на „Гугл мапс“, па дури и свиривме пијано. Овој Xperia Touch е веќе достапен за резервација, но неговата цена нема да ги сака сите толку многу и е тоа станува збор за повеќе од 1.400 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.