dr.fone: Алатката за пренесување и враќање на WhatsApp на iOS и Android

Др.fone

Можно е во одреден момент префрлете се од еден паметен телефон со Android со друг iOS или обратно. Процесот на пренос на податоци не е секогаш јасен. Покрај тоа, постои еден аспект што сигурно загрижува многу корисници, а тоа се нивните разговори на WhatsApp. Бидејќи можеби сакате да ги пренесете сите податоци на апликацијата од еден на друг телефон. Но, ние не знаеме пријатно. Во овој поглед, dr.fone е добра помош.

Благодарение на оваа алатка, ќе имаме можност за префрлете WhatsApp од паметен телефон со Android на iOS или обратно. Така што ги имаме сите податоци што ги користиме во популарната апликација за пораки во секое време. Таа е една од многуте карактеристики што ги имаме на располагање на dr.fone. Можеби најинтересно за многумина.

Што е dr.fone?

лого dr.fone

Wondershare - dr.fone Тоа е алатка која ни дава низа функции за нашиот паметен телефон, и iOS и Android. Благодарение на тоа, имаме можност да извршиме одредени активности на телефон. Постои можност да ги поправите телефонските проблеми, да ги вратите податоците од нив, да ги избришете податоците на уредот за да ја заштитите приватноста или враќањето на податоците. Иако функцијата starвезда во dr.fone е да ја обнови социјалната апликација.

Станува збор за оваа функција за која зборуваме во овој случај. Благодарение на тоа имаме можност за извезувајте или префрлете ги овие разговори на WhatsApp од еден на друг паметен телефон на начин што е лесен за корисниците. Значи, процесот е безбеден, едноставен и многу брз во секое време. Без сомнение, алатка што многумина ја чекаа и тоа е можно со dr.fone.

Како работи оваа функција во dr.fone

Благодарение на оваа одлика, ќе биде можно да се пренесат овие разговори помеѓу паметен телефон Андроид и iOS, во двата правци. Процесот на употреба нема премногу компликации, бидејќи ќе можеме да го направиме тоа директно. Треба само да го преземеме dr.fone на уредот, во овој случај на компјутер и да го стартуваме. Кога ќе ја отвориме, имаме достапна функција што е „Врати ги социјалните апликации“.

Благодарение на оваа функција е можно поминете WhatsApp помеѓу Android и iPhone или од еден паметен телефон на друг на едноставен начин. Затоа, кога работи dr.fone, ова е функцијата што прво треба да ја изберете. Потоа, програмата ќе побара од корисникот да избере апликација од која сака да ги пренесува овие разговори, што во овој случај е WhatsApp. Затоа, мора да кликнете на WhatsApp во овој конкретен случај.

Следно, кликнете на опцијата Трансфер пораки WhatsApp. Значи, двата паметни телефони за кои станува збор треба да бидат поврзани со компјутерот. Или два смартфони со Android, два iPhone-a или по еден модел. Кога веќе се поврзани на компјутерот, треба да го притиснете копчето за пренос, така што процесот ќе започне. Следно, dr.fone обично прикажува неколку предупредувачки пораки, кои во секој случај мора да ги прифатиме. Потоа, процесот на пренесување на овие разговори во WhatsApp ќе започне од еден на друг уред.

Кога ќе заврши, треба да го отворите WhatsApp на новиот паметен телефон, на кој се пренесени наведените податоци. Значи, во рамките на апликацијата вие само треба да ги вратите овие разговори. Значи, сите разговори што беа во апликацијата ќе ги имаме повторно достапни благодарение на dr.fone. Процесот не е сложен и официјално е завршен за неколку минути.

Резервна копија и враќање на разговорите во WhatsApp

Вратете го dr.fone

Иако пренесувањето не е единственото нешто што ви овозможува dr.fone. Бидејќи исто така им нуди на корисниците можност за rрезервна копија или враќање на разговорите во WhatsApp На едноставен начин. Што несомнено го прави многу комплетна опција. Сето ова е можно во рамките на истата функција што ја користевме во претходниот дел.

Тоа им овозможува на корисниците да прават резервна копија од нивните разговори за да не се губат податоци во кое било време. Ова е лесна работа. Во рамките на оваа опција за Врати ја социјалната апликација што ја внесовме претходно, ние исто така имаме можност за резервна копија, што ни овозможува да направиме речена резервна копија на разговорите со апликациите. Тоа е нешто што треба да го правиме додека телефонот станува збор за компјутер, за да го користиме.

Од друга страна, имаме можност да ги вратиме разговорите користејќи dr.fone. Откако ќе се направи резервна копија од нив, кога ќе се отвори апликацијата за пораки на телефонот, веќе ја имате оваа опција за Враќање на пораките на WhatsApp на уредот. Тогаш само треба да ја изберете датотеката што сакате да ја вратите, во случај да има направено неколку резервни копии. Покрај тоа, на корисниците им се дава можност да изберат кои разговори во апликацијата сакаат да ги обноват. Значи, корисникот го има последниот збор во оваа смисла без никаков проблем.

Како да преземете dr.fone

Преземање на Dr.fone

Како што можете да видите, dr.fone е многу корисна алатка за милиони корисници ширум светот. Затоа, ако сакате да преминете од Android на iOS или обратно, тоа е апликација што може да го направи овој процес многу поедноставен во секое време. Покрај тоа, тоа ни дава многу функции, освен оваа што ја споменавме. Тоа е програма што мора да ја преземеме на компјутер, компатибилен со Windows и Mac.

Ако сакаме да користиме dr.fone, можеме да ја преземеме апликацијата бесплатно на компјутер, од овој линк. Иако оваа функција на враќање на социјалното, за која зборуваме, тоа е платена апликација. Имаме низа планови за плаќање, така што можете да изберете оној што е од најголем интерес, во зависност од употребата што сакате да ја направите. Можете да ги видите сите достапни планови на мрежата.

Во секој случај, добро е да се земе предвид употребата што треба да се направи, пред да ја преземете оваа апликација. Така што можете да видите дали навистина нешто е корисно за корисникот. Така, ќе биде полесно да се избере планот што најмногу одговара на она што го барате. Иако имате можност да направите бесплатен пробен период, тоа сигурно ќе ви биде од голема помош во овој поглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.