ЕА изненадува со големи попусти на Плејстејшн продавницата

убаво а

Една од најпопуларните компании за видео игри е Electronic Arts, како што добро знаете, верен сојузник на Sony кога станува збор за попусти за PlayStation 4, и искористувајќи го ова време на стрес и неколку изданија, реши да не остави со усти отворено во однос на дигиталната содржина, а тоа е дека Electronic Arts штотуку лансираше серија многу важни попусти на Плејстејшн продавницата што не треба да ги пропуштате, барем ако сте lубител на некој од овие наслови што за ограничено време усвојуваат смешни цени, меѓу нив, може да се фатиш за ФИФА 17 за само 22,99 €.

И не остануваме само со најпопуларната фудбалска игра, други одлични титули на годината во ЕА, како на пр Бојното поле 1Тие исто така добиваат значителни попусти до 50%, достигнувајќи цена од 34,99 €. Ако сте зафатени со темата FPS, можете исто така да погледнете во Tпаѓа 2, втората рата од оваа интензивна видео игра за пукање е во продажба за само 26,49 €, друга видео игра која добива попуст од 62% исклучиво за корисниците на PlayStation Plus, а кулминира во Војна на ѕвездите фронтот Останува на смешно 9,99 €, уште 50% во споредба со неговата вообичаена цена на Плејстејшн продавницата.

Во однос на другите жанрови, на Потреба за Speed ​​Deluxe пакет тоа ќе ве натера да трчате со голема брзина за само 23,99 €, 60% попуст за оваа видео игра, што е придружено со повеќе наслови, како на пр Растенија VS Zombies: Garden Warfare 2, да погодувам снимки со растенијата за само 9,99 €, еден од најчувствителните попусти, 75%.

Ако сте повеќе вклучени во платформата, уживајте Отпуштање за само 4,99 €, Не можев да одолеам и се фатив за тоа. Тешко дека ќе ги најдеме овие исти видео игри со слични попусти во иднина или во сегашност, така што би можеле да го кажеме тоа сега или никогаш за loversубителите на електронската уметност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)